Gregorová (Piráti): Ať se Orbán klidně postaví na hlavu

03.02.2023 10:57 | Tisková zpráva

Europoslanci podpořili 24. summit Evropské unie a Ukrajiny v Kyjevě. Setkání je prostorem k projednání současné situace a priorit, jako je finanční a vojenská podpora Ukrajiny, odpovědnost za ruské zločiny, potravinová a energetická bezpečnost či udělení statusu kandidátské země EU. V schválené rezoluci Evropský parlament vyzývá k další pomoci Ukrajině.

Gregorová (Piráti): Ať se Orbán klidně postaví na hlavu
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Markéta Gregorová (Piráti) v pořadu Partie.

Europoslanci vyzývají orgány EU a členské státy k neustávající pomoci Ukrajině. Konkrétně volají po posílení závazků politické, hospodářské, finanční a humanitární podpory. Žádají o zvýšení a urychlení vojenské pomoci, včetně poskytování moderních těžkých zbraní. V neposlední řadě Evropský parlament vítá přijetí již 10. balíčku protiruských sankcí a jejich další rozvoj.

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30206 lidí

Rezoluce také vyjadřuje podporu finančnímu balíčku ve výši 18 miliard eur na rok 2023 pro obnovení a zajištění stability země.

„Minulý týden jsme spolu se zástupci Komise diskutovali o plánech v případě, že by finanční pomoc Ukrajině blokovalo Maďarsko. Komise nás ujistila, že pracují s mnoha variantami a podpora Ukrajiny neustane. A Orbán se může třeba postavit na hlavu,” popisuje pirátská europoslankyně Markéta Gregorová.

Ukrajina má v plánu uspořádat do konce února letošního roku také mírový summit na půdě OSN, kterého by se měly zúčastnit všechny členské státy. „Rusko v tuto chvíli není příliš motivované vyjednávat. Silně pochybuji, že by ruští představitelé přijeli a byli tak součástí mírového dialogu. Válka ale musí letos skončit. V této rozhodující fázi je tedy nutné Rusko k vyjednávání tlačit. Hlavně pomocí přísnějšího vymáhání sankcí a ukončení výjimek. Jsou to kroky, kterými chceme zajistit konec války a mír pro Ukrajinu a její občany,” doplňuje Gregorová.

Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • europoslankyně

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

JUDr. Ondřej Veselý byl položen dotaz

Pane Judr.Veselý,

jak vám mohou dnes věřit občané jako levici ? Nu a tak jdou na ty demonstrace s těmito jak jste napsal "Dezoláti " z levice krom slov napsaných na PL, dnes není vidět jiná snaha. Nebo si myslíte, že současná vláda se bude řídit vašimi doporučeními ? Byla jsem vašim voličem a mnoho mých známých, vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodní: Vláda zvýší dluh až o 265 miliard

21:45 Svobodní: Vláda zvýší dluh až o 265 miliard

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k půjčce z Evropské unie