Gregorová (Piráti): Chci bránit tomu, aby čínský režim hlasy lidskoprávních aktivistů umlčel

01.12.2022 11:33 | Tisková zpráva

Na zvěrstva autoritářských režimů či na válku na Ukrajině poukáže unikátní výstava přímo v budově Evropského parlamentu.

Gregorová (Piráti): Chci bránit tomu, aby čínský režim hlasy lidskoprávních aktivistů umlčel
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Markéta Gregorová (Piráti) v pořadu Partie.

Autorem originálních děl je čínský lidskoprávní aktivista Badiucao, kterého do Bruselu pozvala pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. Ta se tématům porušování lidských práv věnuje dlouhodobě a autoritářské režimy za tyto činy hlasitě odsuzuje.

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17836 lidí

„Je mi velkou ctí přivítat čínského umělce Badiucaa i jeho satirická díla v Evropském parlamentu. Badiucao je nejen talentovaný umělec, ale v první řadě je bojovníkem za lidská práva. Chci aktivně bránit tomu, aby čínský režim hlasy lidskoprávních aktivistů umlčel, a proto jim hlas tímto způsobem poskytuji,” říká Gregorová.

Umělecká díla reprezentují nejen moderní umění, ale také reagují na současné geopolitické a sociální otázky. Kvůli zpochybňování čínského represivního režimu není pro Badiucaa bezpečné vůbec v Číně pobývat, a proto v současné době působí z exilu v Austrálii.

„Čína pravidelně zatýká, vězní, a dokonce mučí aktivisty a bojovníky za lidská práva, kteří upozorňují na zvěrstva páchaná na Ujgurech, Tibeťanech, Taiwancích i Číňanech. Západní lídři tyto kruté praktiky stále přehlíží a dávají přednost ekonomickým hodnotám před lidskými právy a bezpečností,” komentuje pozadí své tvorby Badiucao.

Badiucaova satirická kreslená díla i instalace jsou v Evropském parlamentu vystavená až do pátku. V minulosti proběhly výstavy jeho tvorby v Austrálii, Itálii i České republice, kde všude sklidily obrovský úspěch. Večerem provázela moderátorka Kateřina Procházková.

Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • europoslankyně

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): 1 mld. eur na kompenzaci zemím dodávajícím zbraně na Ukrajinu

9:01 Niedermayer (TOP 09): 1 mld. eur na kompenzaci zemím dodávajícím zbraně na Ukrajinu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyzbrojování Ukrajiny.