Gregorová (Piráti): Je politika pro všechny?

26.06.2021 10:54

Europoslankyně za Pirátskou stranu Markéta Gregorová spouští letní kampaň s názvem Politika je pro všechny. Jejím cílem bude prozkoumat bariéry, které v Česku brání pestřejšímu zastoupení žen, mladých lidí a dalších skupin, které v ní dnes chybí. Europoslankyně má za cíl tyto skupiny motivovat a představit zásadní data, která problém vysvětlí a pomohou k řešení.

Gregorová (Piráti): Je politika pro všechny?
Foto: Repro FB
Popisek: Europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti)

“Při pohledu na český Parlament se mě zmocňuje neodbytný pocit, že politika je jenom pro specifický typ lidí. Když člověk vidí víc než stovku obtížně rozlišitelných osob stejného věku, pohlaví i vzezření v jedné místnosti, vkrádá se otázka, jak dobře tito lidé reprezentují všechny ostatní,” zamýšlí se Gregorová, které se o smyslu kampaně nedávno rozpovídala mimo jiné v rozhovoru pro magazín Heroine.

“Když se projdu po ulici, vidím něco jiného: mladé lidi, matky, nebo osoby s alternativním životním stylem. Odpovídá stávající složení našich zástupců skutečnému složení společnosti a jejím preferencím? A je takto homogenně složená reprezentace vůbec schopná vnímat potřeby společnosti, která vypadá tak moc jinak? Opravdu se musíme smířit s tím, že to tak, jako každých pár let, „prostě vyšlo“?” ptá se europoslankyně.

Podcasty, video i data

Anketa

Má Robert Šlachta vaši důvěru?

56%
37%
hlasovalo: 16609 lidí

Součástí kampaně by měla být například minisérie podcastů, ve kterých bude pirátská europoslankyně se svými hosty debatovat o klíčových bariérách pro vstup do politiky. Chystá se také speciální zasedání vládního Výboru pro vyrovnané zastoupení. Kampaň bude provázet i série článků na klíčová témata, animovaný spot a další videa a také spousta ověřených dat na všech sociálních sítích.

Podle Gregorové jde o složité téma, protože ho má každý trochu jinak emočně zabarvené: “Proto bych ráda přinesla fakta, klid a otevřenost různým názorům. Emoce k takovým věcem patří a patřit budou, k smysluplné debatě jsou ale potřeba i data. O ta se budu snažit opírat,” vysvětluje.

Kampaň je financována z prostředků evropské frakce Greens/EFA. Oficiální web najdete ZDE a kampaň můžete sledovat na sociálních sítích Facebook (ZDE), Twitter (ZDE), Instagram (ZDE).

Markéta Gregorová je nejmladší česká europoslankyně. Dlouhodobě se zaměřuje především na témata dezinformací (nedávno na něj upozornila kampaní ZDE), kyberbezpečnosti nebo sledovacích technologií. Nyní se rozhodla zaměřit se na téma zvýšení diverzity v politice, aby svou pozici mohla využít k motivování lidi k aktivitě a pomáhala odstraňovat s tím spojené bariéry.

Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • europoslankyně

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Pohrdáte prací poslanců?

Proč vám vadí oslovení poslanec? Uvažujete o rezignaci? Mluvil jste o ní už po volbách, když jste mandát získal. Pak jste si ho sice nechal, ale do Sněmovny stejně téměř nechodíte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

12:00 Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

Vzhledem k tomu, že v České republice ještě nebyla zavedena ani korespondenční volba ani volba elekt…