Gregorová (Piráti): Orbán klesnul ve své politice namířené proti LGBTQ+ na nové dno

04.04.2025 19:03 | Monitoring

Komentář k zákazu propagace LGBT v Maďarsku.

Gregorová (Piráti): Orbán klesnul ve své politice namířené proti LGBTQ+ na nové dno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Markéta Gregorová

Orbán klesnul ve své politice namířené proti LGBTQ+ na nové dno. Maďarský parlament schválil zákon, který de facto zakazuje pochody hrdosti, které mají konkrétně v Maďarsku třicetiletou tradici. Lidé v Budapešti už proti tomu opakovaně protestovali, ale režim dál utahuje šrouby.

A jaký argument vláda používá? Tvrdí, že chrání děti. Ve skutečnosti je ale cynicky zneužívá k ospravedlnění své nenávistné politiky. Místo ochrany je vystavuje strachu a izolaci tím, že systematicky vymazává informace o stejnopohlavních vztazích a genderové identitě. Tím paradoxně ohrožuje právě ty nejzranitelnější – dospívající, kteří se hledají a potřebují podporu, ne cenzuru a stigma.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Marian Dancso - profil

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Proč přijímat něco, co je k ničemu?

Pokud vím, i vy jste jste pak byli proti migračnímu paktu, i když za připojením k němu paradoxně stojíte také vy. I teď tvrdíte, že je nutné ho změnit a vylepšit. Proč by to nemělo jít potom, co ho odmítneme? Nebo v EU to tak funguje, že když něco odmítnete, máte smůlu a můžete jen šoupat nohama?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pirátko , tys to zasmrádlé dno !, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusejan1415 , 04.04.2025 19:35:59

|  10 |  0

Další články z rubriky

Vích (SPD): USA předkládají mírový plán. Evropa selhává

8:05 Vích (SPD): USA předkládají mírový plán. Evropa selhává

Americký mírový plán pro Ukrajinu, který nedávno pronikl do mezinárodních médií, představuje první s…