Grospič (KSČM): Nesmí docházet k privatizaci zisků a "znárodňování" ztrát

14.10.2013 22:49 | Zprávy
autor: kscm.cz

Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska vyjadřuje podporu železničářům, kterým hrozí ze strany národního nákladního přepravce ČD Cargo propuštění.

Grospič (KSČM): Nesmí docházet k privatizaci zisků a "znárodňování" ztrát
Foto: ksčm
Popisek: Stanislav Grospič

Z našeho pohledu nelze do budoucna připustit takový postup vlády, která povede k neodpovědnému výkonu vlastnických práv a nebude definovat veřejnou nákladní dopravní politiku.

Dnes se spekuluje, zda ČD Cargo propustí "pouze" 300 svých zaměstnanců nebo přistoupí na propuštění téměř 1 600 zaměstnanců, aby tak vyrovnalo své ztráty. Chtěl bych vyjádřit obavu, zda někdo nepřipravuje vědomě snížení tržní hodnoty národního nákladního dopravce a jeho následnou privatizaci. Jen připomínám, že ČD Cargo v poslední době nemá nejen jasné dodávky uhlí např. pro Chvaletickou elektrárnu, ale ani pro největšího tuzemského výrobce automobilů. Obdobně by třeba i postupný útlum těžby na dole Paskov rovněž vedl ke snížení přepravních výkonů. To není zanedbatelný objem nákladní přepravy na železnici a ani zanedbatelný podíl na zaměstnanosti. Vláda by napříště neměla vyjadřovat stále pokračující politiku devadesátých let jednostranné privatizace zisků a tzv. znárodňování ztrát. Měla by se chovat jako odpovědný vlastník s přidanou hodnotou veřejného zájmu."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

11:05 Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k symbolice oblečení vládních představitelů.