Hadrava (ANO): Praha podpořila memoriál na památku zastřeleného policisty

14. 9. 2018 20:20

Pražský magistrát se rozhodl finančně podpořit Memoriál ppor. Michala Braniše – hrdinného policisty, který zemřel po přestřelce v jedné z pražských tramvají.

Hadrava (ANO): Praha podpořila memoriál na památku zastřeleného policisty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zastupitel ANO na pražském magistrátu Libor Hadrava

Sportovní akci na jeho počest pravidelně organizuje Policie České republiky. Letošní Memoriál se koná tento týden a osobně jej podpořil i pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava.

Před více jak dvaceti lety chtěli dva policisté v pražské tramvaji zkontrolovat podezřelého muže z vraždy - jednomu z nich se však tato událost tragickou. Policista Michal Braniš po přestřelce zemřel, svým činem ale zachránil mnoho nevinných. Memoriál, který každoročně pořádá Policie ČR, se letos rozhodl podpořit i pražský magistrát. „Pro podporu této akce jsem rozhodl z řady důvodů. Hlavním z nich je trvalá a úzká spolupráce složek Policie České republiky s  Prahou v oblasti bezpečnosti. Podpora ze strany města ale především vyjadřuje respekt jeho představitelů k náročnému a rizikovému výkonu služby příslušníků policie,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro bezpečnost Libor Hadrava.

Memoriál ppor. Michala Braniše zohledňuje uctění památky člena Pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. V novodobých dějinách pražské policie se Braniš stal dokonce první tragickou obětí. „Finanční podporou chceme nepřímo pomoci utužit vazby a spolupráci v oblasti bezpečnosti na širší úrovni včetně mezinárodní, jak dokladuje i původ účastníků fotbalového turnaje napříč Českou republikou a Slovenskem,“ dodal pražský radní

Fotbalový memoriál organizuje Sportovní klub policie FC 158 Praha z. s. ve spolupráci s Pohotovostní motorizovanou jednotkou Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Jeho součástí je tradičně i pietní akt u pomníku ppor. Michala Braniše v Praze 8, který se uskutečnil ve středu před slavnostním zahájením turnaje. Zápasy se konají až do pátku na stadionu PSK Union Strašnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kandidáti DSZ byli zvoleni do 38 funkcí na radnicích

22:51 Kandidáti DSZ byli zvoleni do 38 funkcí na radnicích

Prohlášení DSZ k jejímu zastoupení ve vedení měst a obcí