Je připraveno devět e-learningových lekcí a deset krátkých videospotů, na které navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování. Soutěžní kvíz, který poběží do konce října 2018, lekce i spoty jsou dostupné ZDE.
Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti a opět zde mohou získat hodnotné ceny od partnerů projektu sdružení CZ.NIC, společností Microsoft a GORDIC. Souběžně se koná také Mini kvíz PLUS, kdy jsou soutěžící po správném zodpovězení tří otázek rovněž zařazeni do slosování o ceny.
„Projekt Kraje pro bezpečný internet považuji za jeden z nejpropracovanějších komplexních programů pro vzdělávání v oblasti prevence kriminality. Komunikace na Internetu je pochopitelně velká svoboda, ale zejména v nižších věkových skupinách probíhá za zády nás všech. Některé děti a dospívající se na něj uchylují, třeba když s rodiči vedou nějaký spor. To je často velmi kritický okamžik, neboť v tu chvíli potřebují hovořit s někým, kdo by jim naslouchal nebo jim dal za pravdu. Tím se tato svoboda stává i snadno zneužitelnou. Jedinou obranou proti následnému riziku je získat o něm dostatečné znalosti a povědomí. Programy Kraje pro bezpečný internet proto trvale a dlouhodobě podporuji. Navíc svojí preventivní formou bezprostředně spadají do mé gesce,“ uvedl Libor Hadrava, radní hl. m. Prahy pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV