Hamáček (ČSSD): Pokud změna, tak pořádná

23. 2. 2019 22:34

Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti ČSSD

Hamáček (ČSSD): Pokud změna, tak pořádná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Dnes už nestačí, co stačilo dříve. Nemůžeme jenom mluvit. Sociální demokracie musí aktivně reagovat na vše, co se kolem nás děje. A vzhledem k tomu, čím jsme si prošli, začínáme u sebe.

Možná se vám zdá, že tohle nepatří na veřejnost. Že bychom si to měli vše říkat jen na uzavřených schůzích. Já s tím nesouhlasím! Kamkoliv totiž přijdu, slyším to samé. Lidé se ptají, co bude dál. Ptají se právem. ČSSD je stranou, kterou všichni znají a mají od ní různá očekávání. Volí ji a podporují nebo o ní jen uvažují. Dokonce i ti, kteří socdem nemají vůbec v lásce, chápou její důležitost.

Členové mě podpořili v minulém roce na sjezdu, podpořili mě i ve vyjednávání o vládě. Nebylo a není to jednoduché. Ale jsem přesvědčený, že pokud máme pomáhat lidem a zlepšovat jejich životy, můžeme to dělat jen ve vládě. Ne v opozici! Naše výsledky jsou reálné a lidé to cítí. Nezůstalo jen u slibů! Zvýšili jsme platy, minimální mzdu, důchody, staráme se o bezpečnost, kvalitu potravin. Konečně díky nám skončila karenční doba a neproplácení prvních 3 dnů nemoci.

I proto děkuji našim ministrům, sociálním demokratům na krajích a ve městech. Každý den tvrdě pracují na tom, abychom vrátili ČSSD zpět na vrchol, kam patří. Vzestupy a pády patří k životu. A každý pád provokuje ke změně a mobilizaci všech, kteří chtějí jít dál. A my už jsme s tím začali. Máme návrh nových stanov, které zjednoduší a zmodernizují vnitřní procesy ve straně.

Poslední týdny jsem strávil mezi členy v regionech. Proběhlo setkání s předsedy programových komisí, ze kterého jsem měl velmi dobrý pocit. Doba strachu, co bude dál, je pryč. Pracuje se tvrdě! Připravujeme program naší strany. Otevřeme větší debatu mezi členy, ale také s veřejností. Stavíme na tradičních hodnotách sociální demokracie. Svoboda, spravedlnost a solidarita.

Lidé se v České republice nesmí bát o svou budoucnost. Pomáháme jim proto v momentálních nesnázích. Každý musí vědět, že ho nenecháme padnout na dno. A že když bude mít zájem, systém mu pomůže. Nikdo nechce žít delší dobu na podpoře a v nejistotě. Musíme strategicky pomáhat vytvářet nová pracovní místa. Dlouhodobá a dobře placená.

Kvalitní vzdělávání, které bude rozvíjet a obohacovat studenty i celou společnost. Dostupná zdravotní péče na nejvyšší úrovni. Růst důchodů a minimální mzdy, protože pracovat se musí vyplatit. Podpora rodin, bydlení a zájmových činností všech dětí. Spravedlivý sociální systém, moderní fungující stát a důvěra ve veřejné instituce. To byla a jsou témata sociální demokracie. A budou i dalších 20 let. Chci program, který osloví. Lidé musí cítit, že volí toho, kdo hájí jejich zájmy.

Na závěr jen krátce: 11 mandátů z krajských nominací beru jako silný závazek a děkuji všem za velkou podporu. Pokud v březnu obhájím svou pozici předsedy, udělám vše proto, aby byla z ČSSD opět atraktivní strana, která bude zajímavá i pro mladé lidi. Přesvědčíme ty, kteří od nás odešli. Chci čitelnou, slušnou a silnou stranu jako protiváhu aroganci a hlouposti, které přestaly být v politice hendikepem. Budeme se snažit vyvarovat se chyb z minulosti, protože levici se neodpouští. Tak se připojte k mé vizi. Budu rád!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítová (ANS): Proč vláda nezveřejní SKUTEČNOU důvodovou zprávu k Istanbulské úmluvě?

22:24 Vítová (ANS): Proč vláda nezveřejní SKUTEČNOU důvodovou zprávu k Istanbulské úmluvě?

Kolem Istanbulské úmluvy, která je úplně zásadním dokumentem měnícím koncept rozvoje celé společnost…