Hamáček (ČSSD): Uprchlická krize má právě na Bavorsko značný dopad, proto je zdejší vláda aktivní

08.01.2016 12:35 | Zprávy

Předseda sněmovny Jan Hamáček se setkal s bavorskou ministryní Beate Merk.

Hamáček (ČSSD): Uprchlická krize má právě na Bavorsko značný dopad, proto je zdejší vláda aktivní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se dnes setkal s ministryní pro evropské záležitosti Svobodného státu Bavorsko Beate Merk. Při jednání došlo na řadu témat od uprchlické krize až po studentské stáže.  

„Uprchlická krize má právě na Bavorsko značný dopad. V loňském roce do této spolkové země přišlo přes milion lidí v rámci migrační vlny. Proto je samozřejmé, že je bavorská vláda velmi aktivní při hledání celoevropského řešení,“ uvedl po jednání předseda sněmovny Jan Hamáček. Oba představitelé však mluvili i o česko-německých vztazích, které vyhodnotili jako velmi dobré. „V nejbližších měsících proběhne řada akcí, na kterých se podílí jak bavorská, tak i česká strana,“ řekl Jan Hamáček. Ten také nabídl, aby do českého parlamentu v příštím roce mohli přijít studenti z mnichovských škol na stáž.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sterzik (Stačilo!): Nezklamali…

10:21 Sterzik (Stačilo!): Nezklamali…

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na antikampaň proti hnutí Stačilo!