Hamáček (ČSSD): "Za Vaši a naši svobodu..." čest památce Natalie Gorbaněvské

30.11.2013 20:47 | Zprávy

S velkým zármutkem jsem přijal zprávu o úmrtí Natalie Gorbaněvské, jedné z osmi statečných, kteří na Rudém náměstí v Moskvě demonstrovali proti okupaci Československa v srpnu 1968.

Hamáček (ČSSD): "Za Vaši a naši svobodu..." čest památce Natalie Gorbaněvské
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček, předseda poslanecké sněmovny

S heslem „Za Vaši a naši svobodu“ uspořádala Natalija Gorbaněvská se svými přáteli v té době naprosto bezprecedentní projev občanské neposlušnosti.

Protestní akce byla po několika minutách samozřejmě potlačena, jejich čin se však nesmazatelně zapsal do jedné z nejtěžších etap naší novodobé historie jako výraz naděje a odmítnutí bezpráví.

Natalija Gorbaněvská, ruská básnířská a disidentka, v sobě ztělesňovala nesmírnou vnitřní sílu a odhodlání zůstat vždy věrna svému přesvědčení. Nedala se zlomit soustavným nátlakem a perzekucemi a vytrvale se angažovala v obhajobě svobody a lidských práv.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ČSSD

Kde na to vše chcete vzít?

A k čemu někomu platit za to, že se vezme? Co z toho bude mít společnost jako celek, zejména, když se dnes čím dál víc lidí rozvádí? Protože to, že někomu dáte příspěvek, jde z našich peněz!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Odbory žádají růst platů ve veřejném sektoru o 12 %. Absurdně nadsazené

16:14 Skopeček (ODS): Odbory žádají růst platů ve veřejném sektoru o 12 %. Absurdně nadsazené

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k platům ve veřejném sektoru.