Hampl (APAČI 2017): Může tradiční liberál podporovat zákaz islámského odívání?

19.08.2016 12:22

Nejen, že může. Je to nutná a integrální součást skutečně liberálního přesvědčení. Američtí otcové zakladatelé ani původní britští zastánci občanských svobod by netolerovali islám v jeho dnešní podobě ani minutu.

Hampl (APAČI 2017): Může tradiční liberál podporovat zákaz islámského odívání?
Foto: Archiv PH
Popisek: Petr Hampl
reklama
 Dobře si totiž uvědomovali, že svoboda vyznání má smysl pouze v rámci určitého civilizačního prostředí a že svobodu vyznání mohu aplikovat pouze na někoho, kdo se mnou sdílí porozumění slovům "svoboda" a "vyznání". V islámském myšlení jsou takové pojmy nesmyslné - jsou to jen bludy, kterými Alláh mate mozky podlidí, aby mohli být snadněji zabiti a zotročeni.

Stojíme tudíž před úkolem rozpoznat, kdy proti nám stojí pouze nějaká krotká evropská napodobenina islámu (jehož přívrženci ve skutečnosti sdílí naše hodnoty) a kdy se ocitáme ve skutečném střetu civilizací. A narážíme na to, že autoři naší ústavy a našich zákonů si takovou situaci vůbec nedokázali představit, tudíž sestavili texty a principy, které jsou jen velmi obtížně použitelné.

A ještě doplnění: Jsem pevně přesvědčený, že každý muslim, který sdílí naše civilizační hodnoty, s velkou ochotou a radostí podpoří každé omezení toho krvelačného beduinského islámu a každý odpovídající zákaz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný (JAP): Miliarda a čtvrt, to už opravdu není malý peníz

23:11 Volný (JAP): Miliarda a čtvrt, to už opravdu není malý peníz

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 2. prosince 2020 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočt…