Hanák (ČSSD): Hodonínští hasiči převzali přístavbu stanice

15. 6. 2019 12:12

Do oficiálního užívání převzali hodonínští hasiči přístavbu stanice, která bude sloužit pro zásahové území o ploše 323 kilometry čtvereční pro 20 obcí regionu s 65 tisíci obyvateli.

Hanák (ČSSD): Hodonínští hasiči převzali přístavbu stanice
Foto: ČT
Popisek: Roman Hanák
reklama

Své zázemí tam našli i dobrovolní hasiči. Na financování stavby, která vyšla na 14 milionů korun, se společně podílelo město Hodonín, Jihomoravský kraj i stát.

Slavnostního otevření budovy se zúčastnili kromě příslušníků územního odboru také jejich kolegové z Jihomoravského kraje a ze Slovenska. Přítomni byli i zástupci města. „Je dobré, když se setkáváme při takových příležitostech. Hasičům přeji co nejméně ostrých výjezdů a hlavně ať zbrojnice slouží dobře svému účelu,“ popřál hasičům hodonínský starosta Libor Střecha.

Na financování stavby, která začala loni, se podařilo získat prostředky z různých zdrojů. „Když se podaří najít cesty ke společnému financování z města, Jihomoravského kraje a Ministerstva vnitra, dají se dělat takové krásné věci“, řekl první náměstek hejtmana kraje Roman Hanák, který je zároveň starostou obce u Brna. „Z pohledu starosty obce musím říct, že kdykoliv se na hasiče obrátím, vždy mi vyjdou vstříc a myslím si, že takhle to vnímá většina představitelů obcí a měst. Je důležité, aby hasiči měli dobré zázemí, a to se v tomto případě se to podařilo,“ doplnil náměstek hejtmana.

Tři přání vyslovil pro stanici a hodonínské hasiče brigádní generál Hasičského záchranného sboru ČR František Zadina. „Prvním přání je, ať se tady hasiči dobře cítí a ať se vždycky všichni v pořádku vrátí po zásahu sem, na tuto základnu. Druhým přáním je, ať má stanice v hasičích dobré pány a pečovatele.  A třetím přáním je, aby stanice byla pro občany v zásahovém obvodu symbolem pomoci vždy, když se ocitnou v nouzi.“

Stavbu potom za účasti přihlížejících hostů požehnal hodonínský děkan a správce farnosti Josef Zouhar.

Přístavba ke stávající hasičské stanici na ulici Bří Čapků je patrová. V přízemí objektu jsou tři garáže pro zásahová vozidla a v patře je zázemí pro hasiče včetně centrálního dispečinku a zázemí pro obsluhu. Jedna z garáží slouží pro potřeby dobrovolných hasičů a jejich techniku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

17:36 Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

Hnutí SPD dlouhodobě navrhuje zavedení přímé volby hejtmanů, primátorů a starostů. Vláda ANO, ČSSD s…