Hanák (ČSSD): Krajští radní schválili tři opravy silnic za téměř 85 milionů korun

28.01.2019 17:21

Výmoly a praskliny zmizí z komunikací mezi Kyjovem a Svatobořicemi-Mistřínem, Terezínem a Čejčí či ze silnice III. třídy u Kuželova. Třem stavebním akcím, u kterých se počítá s rekonstrukcí téměř 6,5 kilometrů vozovky, dali na svém dnešním (28. ledna 2019) zasedání zelenou krajští radní.

Hanák (ČSSD): Krajští radní schválili tři opravy silnic za téměř 85 milionů korun
Foto: ČT
Popisek: Roman Hanák
reklama

Ve všech případech přitom kraj využije pro opravu dotace, a to z Integrovaného regionálního operačního programu nebo programu Interreg.

Mezi Kyjovem a obcí Svatobořice-Mistřín opraví silničáři přes kilometr silnice II. třídy. „Součástí stavby je i demolice starého mostu a stavba nové konstrukce. Zesílíme také povrch silnice, po které povedeme během stavby objížďku,“ přiblížil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák s tím, že akce vyjde podle odhadů na téměř 30 milionů korun (bez DPH) a práce by měly v závislosti na průběhu výběrového řízení odstartovat pravděpodobně letos v květnu.

Přes 2,3 kilometru silnice se dočká rekonstrukce i mezi Terezínem a Čejčí. „I zde náklady dosáhnou téměř 30 milionů korun a zahájení stavby očekáváme také letos v květnu. Bude však záležet na postupu výběrového řízení,“ upřesnil Hanák.

Poslední schválenou akcí je oprava téměř 3 kilometrů silnice u Kuželova ke křižovatce se silnicí I/71. „Vozovku opravíme pomocí technologie recyklace za studena a zesílíme její kryt o 10 centimetrů,“ popsal Hanák a doplnil, že stavba vyjde na přibližně 25 milionů korun. Dělníci by se měli pustit do práce v letních měsících tohoto roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Čeřovský předal medaili Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života

22:13 Primátor Čeřovský předal medaili Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života

Jablonecký primátor Jiří Čeřovský přijal ve své pracovně Jana Pňakoviče, kterému předal městskou med…