Hannig (Rozumní): Gaza

16.10.2023 19:19 | Komentář
autor: PV

Nezavírám oči před nejdůležitějšími světovými událostmi. Co se týká událostí v Izraeli, samozřejmě zcela jednoznačně odsuzuji zvrhlosti, které páchaly hordy muslimů z pásma Gazy na civilních obětech občanů židovského státu.

Hannig (Rozumní): Gaza
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Předseda Rozumných Petr Hannig

Nezavírám oči před nejdůležitějšími světovými událostmi. Co se týká událostí v Izraeli, samozřejmě zcela jednoznačně odsuzuji zvrhlosti, které páchaly hordy muslimů z pásma Gazy na civilních obětech občanů židovského státu. Na dětech, seniorech, na bezbranných lidech. 

Jsem však zaskočen tím, že tajné Izraelské služby, které jsou považovány za jedny z nejspolehlivějších na světě, neodhalily, nebo podcenily signály, že se něco velkého připravuje v době, kdy je kdekdo kdekoliv sledován moderními technologiemi. Navíc prý dostaly varování i od tajných služeb Egypta, které mají blízko k celému arabskému světu. Internetem, zvláště ze států, kde je zaručena svoboda slova, se totiž šíří tzv. různé dezinformace. Ale víte jak je to u nás s těmi dezinformacemi. Mnoho z nich se za nějaký čas stanou pravdou potvrzovanou i velkými médii. Chci si počkat na vývoj situace, která hrozí vyústit ve velký celosvětový válečný konflikt s devastujícími účinky na ekonomiku západního světa, zvláště pak EU, jejíž jsme bohužel součástí, a kdy jsme se nesmyslně zbavili dodávek fosilních paliv z Ruské federace.

Jenom mě teď tak trochu uklidnilo, že Vladimír Putin prohlásil, že v tomto sporu stojí na straně Izraele. To znamená, že Írán, pokud zasáhne proti židovskému státu, nebude mít oporu ve vojenské síle Ruska. Jak je to s Čínou, nevím. Ale i Čína má své ekonomické zájmy jak v arabském světa, tak v Izraeli. Čili v jejím zájmu bude také udržet světový mír s tím, že konflikt bude tak jako mnohokrát předtím, geograficky lokalizován

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Budete někoho žalovat?

Je podle vás obsah, kterým byly někteří žáci testováni žalovatelný? Tvrdíte, že pracujete na právním stanovisku, zajímal by mě přesně jeho význam, přínos, protože to, co se stalo je opravdu hodně za hranou a nechápu, že k tomu vůbec mohlo dojít. Taky bych nerad, aby se situace opakovala.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

9:15 Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

Společné jednání ústavně-právních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu znovu otevřelo debatu o připra…