Hanuš (ODS): Co si europoslanci mohou odpustit - zákazy krav a dieselů

23.03.2019 14:17

Evropská unie se musí více soustředit na priority. K tomu logicky patří omezení počtu a rozsahu jejích aktivit. V rubrice „Co si europoslanci mohou odpustit: …“ Vám proto budu představovat iniciativy Evropského parlamentu, které doporučuji zrušit, jelikož neřeší jádro problémů či neúměrně zasahují do života nás všech.

Hanuš (ODS): Co si europoslanci mohou odpustit - zákazy krav a dieselů
Foto: ODS
Popisek: ODS

Prvním adeptem jsou návrhy obsažené v rezoluci „o Evropě, která chrání: čistý vzduch pro všechny“ hlasované minulý týden. Rezoluce oslavuje pozitivní výsledky „nejrůznějších opatření, která členské státy zavedly k omezení vstupu soukromých vozidel do městských center“. Tyto návrhy se opírají o směrnici o „kvalitě vnějšího ovzduší a čistším ovzduší pro Evropu“, která je dlouhá léta porušována i u nás a pochází už z roku 2008. Naše úřady tedy měly více jak deset let na snížení znečištění ovzduší ve městech. Odmítám veškeré návrhy, že by nereálně nastavené evropské limity a nečinnost úřadů měli nyní odskákat řidiči (dieselových) aut.

Další návrhy v uvedené rezoluci už doslova hraničí s absurditou. Usnesení vyzývá ke snížení „jiných emisí než emisí výfukových plynů vozidel“, tedy například prachu vytvářenému odvalujícími se pneumatikami a brzděním. Máme tedy ve městech přestat brzdit?

Jako poslední příklad uvedu odstavec 41, který „v zájmu všech občanů Unie“ vyzývá ke snížení „celkové emise znečišťujících látek v zemědělství“. Významným znečišťovatelem, alespoň co se týče emisí metanu, je například chov krav. Nemyslím si, že by zákaz chovu krav byl v zájmu všech občanů Unie.

Našli se ale čeští europoslanci, kteří jsou jiného názoru. V přiložené tabulce se dozvíte, kdo pro citovanou rezoluci hlasoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Ministr zdravotnictví přislíbil vznik registru dárkyň vajíček

22:41 Richterová (Piráti): Ministr zdravotnictví přislíbil vznik registru dárkyň vajíček

Komentář poslankyně Olgy Richterové