Hašek: Slovensko a Slováci potřebují opět jistotu a prosperitu

28.08.2023 14:07 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k blížícím se předčasným parlamentním volbám na Slovensku

Hašek: Slovensko a Slováci potřebují opět jistotu a prosperitu
Foto: Archiv ČSSD
Popisek: Emeritní hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek

Bez ohledu na názor progresivní klaky v české politice i médiích držím palce v slovenských parlamentních volbách SMER-Slovenskej sociálnej demokracii a Robertu Ficovi. Proč? Slovensko (a nejen to) po několika letech chaosu a politiky ve stylu pokus-omyl, kterou odnášeli bohužel lidé, nyní potřebuje především erudici, odvahu a jasný sociálně orientovaný moderni program. Politiku mají dělat politické strany a hnutí, ne údajně “apolitické”neziskovky a média na pokyn svých majitelů, inzerentů a jejich zájmů.

Na Slovensku navíc krvácí právní stát a děje se něco, co nemá v jiném členském státu EU a NATO obdoby. Zuří tvrdý mocenský boj mezi určitou částí orgánů, činných v trestním řízení, a zbytkem justice a bezpečnostních složek státu. Ve vazbě zemřel za podivných okolností bývalý policejní prezident. Čím více se blíží volby, tím více roste nervozita těch, kteří v posledních třech letech tyto praktiky vymýšleli, řídili i prováděli.

Když to potřebovala opoziční česká levice před patnácti roky, Robert Fico a SMER-SD bez váhání podpořili ČSSD před klíčovými krajskými volbami 2008, které přinesly náš historický úspěch v podobě “oranžové tsunami”. V celé ČR zvítězila opoziční ČSSD a začal se odpočítávat konec Topolánkovy vlády ODS, KDU-ČSL a Zelených, podivně uplácané po volbách v roce 2006 na Bůh ví jak získaných hlasech “přeběhlíků”.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás lidi volili?

Sám tvrdíte, že proto, že chtěli změnu. Ale myslíte, že chtěli sledovat, jak hlavní, co se řeší je Turek a jeho nominace na ministra? Proč proboha místo něj nenavrhnete někoho jiného? Kandidoval do sněmovny, chtěl být tedy poslanec, což je, tak o co tu běží? O blaho lidí určitě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Teleky (KDU-ČSL): Vláda vystavuje stopku schváleným diplomatům

22:14 Teleky (KDU-ČSL): Vláda vystavuje stopku schváleným diplomatům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k české diplomacii.