Pokud občan zapomene, že burza sice stále závratně roste, ale vlastní ekonomicko-společenská produkce chřadne, musí být zákonitě potěšen ujištěním burzovních naháněčů, nikoli nepodobných tzv. „šmejdům“, že toto je jediná cesta a šance, jak se zbavit odpovědnosti vyplývající z principu uplatňování poctivé práce a získat závratné jmění, vše jen vychytralou spekulací.
Lidová definice burzy: Ti, co na burze ostatní přechytračí, vydělají to, co ti hloupější prodělali. Jde o trvalý proces, v jehož průběhu se nic nevytvoří, jen se neustále donekonečna nafukuje cena čehokoli. Prospěch této činnosti pro lidskou společnost se rovná…. nule. Negativní vliv= inflace, znehodnocená měna, pokles celkové kupní síly a prosperity, což je způsobeno odlivem peněz z reálného podnikatelského prostředí, následně přichází bankroty firem, nárůst nezaměstnanosti, rostoucí chudoba a dluhy. K čemu to společnosti je, že burza trvale roste? Nůžky nerovnosti se nebezpečně rozevírají, ekonomika stagnuje a lidé chudnou.
Před časem mě šmejdi, kteří jsou vyškoleni kohokoli přesvědčit, aby investoval do různých burzovních komodit, pravidelně (ob čtrnáct dnů) otravovali a jejich přidrzlá rétorika mnohokrát zašla až do absurdit typu: „Pokud nemáte dostatek financí, tak my vám na investování na burze půjčíme, stačí, když vložíte alespoň 2 tisíce, zbytek zajistíme sami.“. Na moji logickou otázku, proč tedy neinvestují sami své peníze, když to je tak jednoduché a výhodné, odvětili, že mi přece chtějí pomoci. No uznejte sami, není to doslova zázrak? Burzovní naháněči se svatozáří nad hlavou pomáhají lidem zbohatnout. Za těchto okolností se opravdu není čemu divit, že nám ta burza tak hezky vzkvétá a roste. Lidé důvěřivě vkládají svoje peníze do burzovních spekulací, s vírou, že se jim podaří získat vrch nad těmi druhými.
To je ale jen slabý odvar toho, čeho se dá na měnové burze podvodem dosáhnout. Než se pustím do popisu současného stavu, je třeba se zmínit o tom, kdo je hlavním hráčem na burzovním trhu s deriváty. Jsou to převážně banky a nejsilnějším hráčem v této burzovní oblasti finančních derivátů jsou americké banky. A abych na rozdíl od politiků a jejich mediálních poskoků „polopatě“ vysvětlil, o co na burze jde, uvedu pár příkladů toho, jak fungují podvodné burzovní superspekulace.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Havlíček - profil