Heger (TOP 09): Další Hovory od Kanálu aneb boj za práva kuřat a uzenin

15.10.2013 13:29 | Zprávy
autor: TOP 09

V dalším díle Hovorů od kanálu si bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger vzal na paškál mohutnou mediální ofenzívu potravinářského kolosu Agrofert, v níž hlavní roli„přijal“ jeho majitel Andrej Babiš.

Heger (TOP 09): Další Hovory od Kanálu aneb boj za práva kuřat a uzenin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další tiskoná konference ministerstva zdravotnictví k metylové kauze. Dosud na otravu zemřelo 27 lidí

Heger si pro tento díl, který je natáčen z Plzně, jako hosta přizval plzeňského lídra TOP 09 Marka Ženíška, s nímž nahlas přemýšlí, zda reklamní smršť ve skutečnosti nezakrývá předvolební reklamu lídra hnutí ANO Andreje Babiše. Taková kampaň (kterou v současné době analyzuje Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) by přitom byla z hlediska českých zákonů nelegální.

Na tento fakt však Heger a Ženíšek ve spotu neupozorňují. Spíše se s humorem ptají, zda kampaň ve skutečnosti nekryje „boj za práva zvířat,“ či lépe řečeno boj za „práva kuřat a uzenin,“ za jejichž možného zastánce berou právě Babiše. Ptají se, zda po hypotetickém úspěchu hnutí ANO ve sněmovních volbách bude Babiš v podobné linii pokračovat a zda do sněmovny nakráčí obklopen společenstvím „kuřat a uzenin“ či dokonce s kuřetem nasazeným na hlavě. Také se ptají na populistické sliby pana Babiše i na to, co mu říkají „naši vegetariáni.“

Na konci vtipnou notu opouští, když Babiše chápou jako dalšího z falešných mesiášů, kteří slibují světlé zítřky a modré z nebe, které přijdou nejlépe již zítra. Vyzývají proto voliče, aby se těmto populistickým rybičkám obloukem vyhnuli a „VOLILI HLAVOU.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

11:05 Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k symbolice oblečení vládních představitelů.