Hejtman Běhounek: Apeluji na zodpovědnost každého občana

12. 9. 2020 11:17

Podruhé v tomto týdnu se sešla Bezpečnostní rada Kraje Vysočina, aby zhodnotila epidemiologickou situaci v regionu.

Hejtman Běhounek: Apeluji na zodpovědnost každého občana
Foto: Redakce
Popisek: Jiří Běhounek (ČSSD)
reklama

Podle krajských hygieniků zatím není třeba přijímat další mimořádná opatření nad rámec celostátně platných, v případě Vysočiny nejde v tuto chvíli o komunitní přenos nemoci. „Nárůst počtu nemocných je ale signálem, že občané by se měli začít chovat zodpovědněji. Minimálně to znamená důsledně nosit roušku v uzavřených prostorech, omezit hromadná setkání a akce, a to i rodinného charakteru, a v případě lékařského ošetření vždy pravdivě uvést svůj aktuální zdravotní stav,“ apeluje na veřejnost hejtman Jiří Běhounek.

Situace v Domově pro seniory v Humpolci v Lužické ulici, kde budou až do 23. září vypomáhat příslušníci Armády ČR, se nyní stabilizovala. „Rád bych touto cestou vyjádřil Generálnímu štábu Armády ČR velké poděkování za rychlou pomoc v humpoleckém domově. Díky vojákům jsme se nedostali do kritické situace při zajištění péče o klienty domova. Navíc dobrou zprávou je, že zdravotní personál nabídly do Humpolce jako výpomoc krajské domovy pro seniory v Havlíčkově Brodě a v Mitrově," sdělil hejtman Jiří Běhounek.

Bezpečnostní rada kraje dnes odsouhlasila nákup další 20 000 kusů odběrových setů. Před několika dny byla také rozšířena služba pro všechny, kteří jsou indikováni k odběru. Osoba, které byl proveden výtěr, byla dosud informována SMS zprávou pouze v případě negativního výsledku, ostatní čekali na telefonický kontakt od pracovního krajské hygieny. Nyní jsou rozesílány zprávy i s pozitivním výsledkem testu s příslušnými pokyny.

Kraj Vysočina také zajistí 6 000 ks roušek a respirátorů pro studenty Vysoké školy polytechnické Jihlava, kteří chodí na praxi do krajských nemocnic, zejména do Nemocnice Jihlava.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Všechno nejlepší republiko – zůstaň suverénní a nezávislá!

12:12 Rozvoral (SPD): Všechno nejlepší republiko – zůstaň suverénní a nezávislá!

Dnes si připomínáme 102. výročí založení Československé republiky.