Hejtman Běhounek: V krajském zastupitelstvu děláme skutečnou politiku

10. 1. 2016 15:20

Slovo hejtmana

Hejtman Běhounek: V krajském zastupitelstvu děláme skutečnou politiku
Foto: Redakce
Popisek: Jiří Běhounek (ČSSD)

Na prahu nového roku 2016 se pro nás nic zásadního nemění. Máme jediné předsevzetí – pokračovat v solidní práci pro naše občany. Schválili jsme rozpočet, který by nám měl stačit na všechny aktuální úkoly. Díky dobrému hospodaření nevytváříme žádné dluhy. Na rozdíl od rozpočtu státu, jenž pořád své zadlužení zvyšuje.

Hodně se v poslední době diskutovalo o rozpočtech měst a obcí. Konkrétně o tzv. rozpočtovém určení daní – tedy o tom, jaký má být jejich podíl – tedy s jakou částí peněz od státu mohou počítat. Jako hejtman podporuji návrh, který vyplývá z naší dohody se Svazem měst a obcí, aby od 1. ledna 2017 platila nová úprava o zvýšení podílu měst a obcí.

Tento rok nás čekají krajské volby. Už teď mohu bilancovat sedm let vedení Kraje Vysočina sociální demokracií a svého působení ve funkci hejtmana. Spokojeností mne naplňuje především skutečnost, že se nám daří dělná spolupráce všech subjektů podílejících se na fungování Vysočiny. Mohu srovnávat. V poslanecké sněmovně nejednou ztrácíme čas a energii žabomyšími stranickými i osobními spory, zkrátka politikařením. V krajském zastupitelstvu děláme skutečnou politiku. Také nemáme na vše shodné názory, ale řešíme v něm racionálně věcné problémy. Za to bych rád všem členům zastupitelstva už teď poděkoval.

Věřím, že tato praxe se nezmění ani po volbách a že i v novém období bude kraj společně s městy a obcemi hledat schůdné cesty k zajištění dobrého života na Vysočině.

Jiří Běhounek
hejtman Kraje Vysočina

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš: Mluvme spolu. Věcně a bez předsudků. Naše šance jsem my

22:30 Drahoš: Mluvme spolu. Věcně a bez předsudků. Naše šance jsem my

Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni migrantů