Hejtman Bernard: Vyvěšení kurdské vlajky na Krajském úřadu Plzeňského kraje

21. 10. 2019 21:01

Komentář na facebookovém profilu ke konfliktu v Sýrii

Hejtman Bernard: Vyvěšení kurdské vlajky na Krajském úřadu Plzeňského kraje
Foto: archiv Josefa Bernarda
Popisek: Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD)

Usnesení rady ze dne 21.10.2019:

Vyvěšení kurdské vlajky na Krajském úřadu Plzeňského kraje

Ve středu večer 9. října zahájila turecká armáda útok na severu Sýrie, aby zničila kurdské milice, které byly páteří odporu proti teroristům z Islámského státu. Turečtí vojáci a jejich spojenci už mají na severu Sýrie na svědomí stovky obětí. Jmenovitě uvádíme političku Hevrin Chalafovou, která se stala symbolem krutosti současné invaze. Pětatřicetiletou Chalafovou přepadli v sobotu 12. října bandité ze Syrské národní armády, bojující na straně Turků, když jela se svým řidičem na silnici mezi Tal Abjád a Kámišlí. Vojáci oba vytáhli z vozu a brutálně zavraždili.

My, představitelé Plzeňského kraje, odsuzujeme tureckou agresi proti kurdskému obyvatelstvu! Ještě před nedávnem, kdy se Evropa i Amerika snažily bojovat proti jednotkám Islámského státu, nám byli kurdští bojovníci spolehlivým partnerem, a dnes takřka nečinně přihlížíme útoku obrovské vojenské přesily na jejich města i vesnice. Nespravedlnost bychom neměli přehlížet a promíjet nikomu, ani našemu partnerovi z NATO, Turecku.

Na důkaz solidarity s Kurdy vyvěsí představitelé Plzeňského kraje kurdskou vlajku v období od 22. 10. 2019 do 31. 10. 2019. Vyzýváme představitele ostatních krajů a obcí, aby se symbolicky k tomuto aktu přidali dle svého uvážení. Zároveň vyzýváme všechny zainteresované politické představitele České republiky k prosazování co nejúčinnějších opatření vůči Turecku, která povedou k zastavení bojových akcí a ke stažení tureckých vojsk z území Sýrie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Korytář (ZpL): Článek pana Stránského přináší určité kouzlo nechtěného

22:10 Korytář (ZpL): Článek pana Stránského přináší určité kouzlo nechtěného

Reakce na článek Korytář nenávistí zmítaný