Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj kompletuje požadavky zdravotnických zařízení

04.03.2020 20:29

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček svolal na dnešní odpoledne Krizový štáb Ústeckého kraje k projednání aktuální situace v regionu v souvislosti s výskytem koronaviru a jeho šíření na území regionu. Důležitými hosty byli ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková a její zástupce Jozef Král.

Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj kompletuje požadavky zdravotnických zařízení
Foto: ČT
Popisek: Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček
reklama

Jednání zanalyzovalo aktuální situaci v Ústeckém kraji. Generální ředitel Krajské zdravotní, a. s. informoval o aktivaci pandemického plánu, o přijetí řady potřebných opatření. Poděkoval personálu nemocnic za enormní nasazení v současné situaci, zejména infekčnímu oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Náměstek ředitele Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje shrnul dosavadní opatření této složky. Společně s ředitelem Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje a náměstkem ředitele Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje deklarovali připravenost všech základních složek krajského integrovaného záchranného systému a aktivizaci svých plánů pro obdobné situace.

Členové krizového štábu byli seznámeni se závěry Bezpečnostní rady státu, kdy jedním z výstupů je zákaz vývozu a omezení prodeje respirátorů, který vydalo Ministerstvo zdravotnictví (ZDE).

Ústecký kraj proto kompletuje požadavky na ochranné roušky, respirátory a další ochranné pomůcky od nemocnic, zdravotnických zařízení, které budou centralizovány na Ministerstvu zdravotnictví. Zde bude centrální dispečink poptávek i dodávek, podle jeho pokynů budou pak dodavatelé dovážet přímo na místo určení. Podobné opatření se chystá u dezinfekčních prostředků.

Krizový štáb Ústeckého kraje ve shodě nedoporučuje občanům návštěvu oblasti celé Itálie. Doporučení Ministerstva zdravotnictví občanům České republiky a dalším osobám přijíždějícím z Itálie (ZDE).

Krajský úřad začíná informovat své příspěvkové organizace i další subjekty v soukromé i veřejné sféře v oblasti sociálních služeb i školství a zasílat jim doporučení, metodické pokyny a informace.

Veškeré důležité aktuální informace k této problematice zveřejňuje na svých webových stránkách Státní zdravotní ústav (ZDE), který dále také zřídil informační telefonickou linku, kam se mohou občané obrátit, pokud potřebují v souvislosti s koronavirem poradit. Infolinka je k dispozici 24 hodin denně. Občanům Ústeckého kraje doporučujeme také sledovat webové stránky Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje (ZDE).

Koronavirus – nonstop infolinka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje +420 736 233 176

Po ukončení jednání Krizového štábu Ústeckého kraje byl pro zástupce médií uspořádán tiskový brífink. Hejtman Ústeckého kraje se v pátek 6. března 2020 v Praze zúčastní setkání s představiteli vlády.

Ředitelka Krajské hygienické stanice Ústí nad Labem se v pondělí 9. března 2020 zúčastní jednání Zastupitelstva Ústeckého kraje, kde budou zastupitelé v rámci dlouhodobě plánovaného jednání informováni o aktuální situaci a přijatých opatřeních ze strany relevantních subjektů. Z jednání zastupitelstva je standardně zajištěn on-line přenos – více informací ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Benešík (KDU-ČSL): Mimořádné zdroje z EU musíme využít k investicím, ne je projíst

7:35 Benešík (KDU-ČSL): Mimořádné zdroje z EU musíme využít k investicím, ne je projíst

Evropská unie vyčlenila více než 170 miliard korun pro Českou republiku, které jsou určeny pro trans…