Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj kompletuje požadavky zdravotnických zařízení

04.03.2020 20:29

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček svolal na dnešní odpoledne Krizový štáb Ústeckého kraje k projednání aktuální situace v regionu v souvislosti s výskytem koronaviru a jeho šíření na území regionu. Důležitými hosty byli ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková a její zástupce Jozef Král.

Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj kompletuje požadavky zdravotnických zařízení
Foto: ČT
Popisek: Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček

Jednání zanalyzovalo aktuální situaci v Ústeckém kraji. Generální ředitel Krajské zdravotní, a. s. informoval o aktivaci pandemického plánu, o přijetí řady potřebných opatření. Poděkoval personálu nemocnic za enormní nasazení v současné situaci, zejména infekčnímu oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Náměstek ředitele Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje shrnul dosavadní opatření této složky. Společně s ředitelem Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje a náměstkem ředitele Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje deklarovali připravenost všech základních složek krajského integrovaného záchranného systému a aktivizaci svých plánů pro obdobné situace.

Členové krizového štábu byli seznámeni se závěry Bezpečnostní rady státu, kdy jedním z výstupů je zákaz vývozu a omezení prodeje respirátorů, který vydalo Ministerstvo zdravotnictví (ZDE).

Ústecký kraj proto kompletuje požadavky na ochranné roušky, respirátory a další ochranné pomůcky od nemocnic, zdravotnických zařízení, které budou centralizovány na Ministerstvu zdravotnictví. Zde bude centrální dispečink poptávek i dodávek, podle jeho pokynů budou pak dodavatelé dovážet přímo na místo určení. Podobné opatření se chystá u dezinfekčních prostředků.

Krizový štáb Ústeckého kraje ve shodě nedoporučuje občanům návštěvu oblasti celé Itálie. Doporučení Ministerstva zdravotnictví občanům České republiky a dalším osobám přijíždějícím z Itálie (ZDE).

Krajský úřad začíná informovat své příspěvkové organizace i další subjekty v soukromé i veřejné sféře v oblasti sociálních služeb i školství a zasílat jim doporučení, metodické pokyny a informace.

Veškeré důležité aktuální informace k této problematice zveřejňuje na svých webových stránkách Státní zdravotní ústav (ZDE), který dále také zřídil informační telefonickou linku, kam se mohou občané obrátit, pokud potřebují v souvislosti s koronavirem poradit. Infolinka je k dispozici 24 hodin denně. Občanům Ústeckého kraje doporučujeme také sledovat webové stránky Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje (ZDE).

Koronavirus – nonstop infolinka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje +420 736 233 176

Po ukončení jednání Krizového štábu Ústeckého kraje byl pro zástupce médií uspořádán tiskový brífink. Hejtman Ústeckého kraje se v pátek 6. března 2020 v Praze zúčastní setkání s představiteli vlády.

Ředitelka Krajské hygienické stanice Ústí nad Labem se v pondělí 9. března 2020 zúčastní jednání Zastupitelstva Ústeckého kraje, kde budou zastupitelé v rámci dlouhodobě plánovaného jednání informováni o aktuální situaci a přijatých opatřeních ze strany relevantních subjektů. Z jednání zastupitelstva je standardně zajištěn on-line přenos – více informací ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Jizerskohorské technické muzeum zvítězilo v celostátní soutěži památkářů

22:21 Vinklátová (SLK): Jizerskohorské technické muzeum zvítězilo v celostátní soutěži památkářů

Celostátní věhlas získalo Jizerskohorské technické muzeum, jež vdechlo život bývalé nevyužívané text…