Hejtman Červíček: Bezpečnostní rada kraje jednala o připravenosti regionu na krizové situace

08.10.2021 6:34

O připravenosti Královéhradeckého kraje na další možné krizové situace jednala bezpečnostní rada kraje.

Hejtman Červíček: Bezpečnostní rada kraje jednala o připravenosti regionu na krizové situace
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Kromě další možné vlny epidemie covid-19 se její členové pod vedením hejtmana Martina Červíčka zabývali otázkou ptačí chřipky, afrického moru prasat, povodní či připraveností záchranných a bezpečnostních složek. 

Anketa

Je Světlana Witowská dobrá moderátorka?

7%
93%
hlasovalo: 16323 lidí

„Probrali jsme situace, které v našem kraji mohou v nadcházejícím období nastat. Ať už je to příprava na další možnou vlnu epidemie, ale třeba i živelné pohromy jako jsou povodně. Je důležité, abychom byli připraveni také na možné šíření zvířecích nemocí jako je ptačí chřipka či africký mor prasat. Přínosem setkání tak bylo bezesporu nastavení pravidel komunikace a spolupráce, což považuji při řešení jakékoliv krizové či mimořádné situace za klíčové,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Jednání bezpečnostní rady kraje se účastní ředitelé složek integrovaného záchranného systému ale například i ředitelé krajské hygienické stanice nebo hradecké fakultní nemocnice.

Bodem programu byla také obvyklá činnost integrovaného záchranného systému, kdy ředitelé prezentovali provozní chod jednotlivých složek a jejich připravenost na nadcházející období. „Diskutovali jsme o stavu našich aktivních záloh v Armádě ČR, navyšování počtu policistů a hasičů v kraji nebo o výhledu technického dovybavení – například pro dobrovolné hasiče,“ doplnil hejtman.

Shrnutí se dočkalo také šíření ptačí chřipky nebo afrického moru prasat. Druhá ze zmíněných infekčních zvířecích nemocí se v současnosti šíří na území Německa a výskyt byl prokázán i poblíž česko-německých hranic. V tuto chvíli státní veterinární správa situaci monitoruje a v případě rozšíření i na území Čech bude dotčené orgány informovat.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Balaš: Naplnili jsme všechny své politické ambice

10:06 Ministr Balaš: Naplnili jsme všechny své politické ambice

V pátek se v Bruselu uskutečnilo závěrečné zasedání výzkumné konfigurace Rady EU pro konkurenceschop…