Hejtman Červíček: Bezpečnostní rada kraje jednala o připravenosti regionu na krizové situace

08.10.2021 6:34

O připravenosti Královéhradeckého kraje na další možné krizové situace jednala bezpečnostní rada kraje.

Hejtman Červíček: Bezpečnostní rada kraje jednala o připravenosti regionu na krizové situace
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Kromě další možné vlny epidemie covid-19 se její členové pod vedením hejtmana Martina Červíčka zabývali otázkou ptačí chřipky, afrického moru prasat, povodní či připraveností záchranných a bezpečnostních složek. 

Anketa

Je Světlana Witowská dobrá moderátorka?

7%
93%
hlasovalo: 15988 lidí

„Probrali jsme situace, které v našem kraji mohou v nadcházejícím období nastat. Ať už je to příprava na další možnou vlnu epidemie, ale třeba i živelné pohromy jako jsou povodně. Je důležité, abychom byli připraveni také na možné šíření zvířecích nemocí jako je ptačí chřipka či africký mor prasat. Přínosem setkání tak bylo bezesporu nastavení pravidel komunikace a spolupráce, což považuji při řešení jakékoliv krizové či mimořádné situace za klíčové,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Jednání bezpečnostní rady kraje se účastní ředitelé složek integrovaného záchranného systému ale například i ředitelé krajské hygienické stanice nebo hradecké fakultní nemocnice.

Bodem programu byla také obvyklá činnost integrovaného záchranného systému, kdy ředitelé prezentovali provozní chod jednotlivých složek a jejich připravenost na nadcházející období. „Diskutovali jsme o stavu našich aktivních záloh v Armádě ČR, navyšování počtu policistů a hasičů v kraji nebo o výhledu technického dovybavení – například pro dobrovolné hasiče,“ doplnil hejtman.

Shrnutí se dočkalo také šíření ptačí chřipky nebo afrického moru prasat. Druhá ze zmíněných infekčních zvířecích nemocí se v současnosti šíří na území Německa a výskyt byl prokázán i poblíž česko-německých hranic. V tuto chvíli státní veterinární správa situaci monitoruje a v případě rozšíření i na území Čech bude dotčené orgány informovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Procházka (ANO): Užijme si předvánoční atmosféru doma se svými blízkými

21:24 Procházka (ANO): Užijme si předvánoční atmosféru doma se svými blízkými

S ohledem na zhoršující se epidemickou situaci a platná nařízení vlády ruší městský obvod Plzeň 3 ku…