Hejtman Červíček: Kraj je připraven pomoci obcím na jihu Moravy

25.06.2021 20:48

Hejtman Martin Červíček dnes svolal poradu členů bezpečnostní rady kraje. Důvodem bylo vyhodnocení požadavků na pomoc obcím na jižní Moravě zasaženým tornádem a také shrnutí situace v Královéhradeckém kraji v souvislosti s mimořádnými klimatickými událostmi.

Hejtman Červíček: Kraj je připraven pomoci obcím na jihu Moravy
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

„Ředitelé krajských složek IZS nás informovali, že už během čtvrtečního večera komunikovali s jihomoravskými partnery a probrali pomoc z jejich strany. Z Královéhradeckého kraje do postižených obcí vyrazilo šest desítek policistů, kteří jsou vybaveni například termovizní a další technikou, a pomáhají zde s dopravou, zajištěním bezpečnosti a také ochranou majetku,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Předpokládá se, že v následujících dnech budou na jihu Moravy potřeba zejména tzv. interventi z řad policie i záchranné služby, kteří budou lidem poskytovat psychickou podporu a další pomoc.

Během dneška na jižní Moravu vyrazí odřad 36 profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří zde budou pomáhat především s prvními likvidačními pracemi. Vybaveni budou také potřebnou technikou a kontejnerem pro ubytování. Hasiči by měli na jižní Moravě působit zhruba pět dní, v neděli by měla být celá skupina vystřídána.

„Budeme reagovat na požadavky, které obdržíme v následujících dnech, a případně zkoordinujeme dobrovolnickou pomoc, kterou lidé nabízí. Zároveň je Královéhradecký kraj připraven pomoci nejpostiženějším obcím finančně, což probereme na pondělním na jednání rady kraje,“ doplnil hejtman.

Anketa

Má Robert Šlachta vaši důvěru?

56%
37%
hlasovalo: 16428 lidí

Mimo situace na jižní Moravě bylo tématem porady také vyhodnocení stavu v Královéhradeckém kraji, kde naštěstí nedošlo k zásadním škodám během předešlých dní. Podle předpovědí meteorologů se nepředpokládá, že by východ Čech v příštích dnech zasáhly mimořádné klimatické události.

„Shodli jsme se na systému předávání informací a vyhodnocení požadavků, abychom byli schopni rychle reagovat na potřeby a požadavky zasažených obcí,“ dokončil hejtman Martin Červíček.

Nejen v Královéhradeckém kraji se vzedmula obrovská vlna solidarity nejenom ze strany veřejnosti ale také ze strany nejrůznějších organizací. Kraj proto infolinku 495 817 110 zřízenou k očkování využije také pro účely shromažďování podnětů a nabídek pomoci. Zároveň s tím zveřejňuje dostupné informace na svých webových stránkách a sociálních sítích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel (STAN): Malé obce mohou být vidět a být úspěšné jak Pištín

22:24 Havel (STAN): Malé obce mohou být vidět a být úspěšné jak Pištín

Pro každého starostu a vedení obce je velkou vzpruhou, když je jméno jejich obce či města představen…