Hejtman Červíček: Řadu dětí prostě do pěstounské péče umístit nelze

08.01.2023 22:17 | Ze sítí

Informace na facebookovém profilu k jednání o změnách pěstounské péče

Hejtman Červíček: Řadu dětí prostě do pěstounské péče umístit nelze
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Cílem současné strategie naší země v této oblasti je umístit co nejvíce dětí, které z různých důvodů nemohou žít ve svých původních rodinách a byly umístěny do dětských domovů, do pěstounské péče. Ta by měla lépe než ústavní péče naplňovat individuální potřeby dítěte.

Má to samozřejmě také své otazníky, například nelze jednoduše plánovat, že zrušíme všechny dětské domovy neboť, jak mi pracovníci v této oblasti patrně potvrdí, je řada dětí, které prostě do pěstounské péče umístit nelze (např. z pohledu různých kombinovaných závažných zdravotních postižení či psychických poruch apod.). Ale to nebylo předmětem mé schůzky s jednou z pěstounek.

Anketa

Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?

hlasovalo: 27252 lidí

Ta se na mne obrátila s prosbou o pomoc při řešení problém,u týkajícího se možnosti setkávání dvou sourozenců, kteří byli umístěni u různých pěstounů. Šlo o poměrně složitější příběh, který tady i z důvodu zachování soukromí všech zainteresovaných nechci podrobněji popisovat, ale spíše mi tento případ potvrdil, že je potřeba každý nový systém průběžně vyhodnocovat a optimalizovat jeho nastavení tak, aby ve svém důsledku skutečně naplňoval původní účel.

Stejně tak důležité jako je získávání potřebného počtu pěstounů a důsledné prověřování jejich způsobilosti ve všech ohledech, je neméně důležité s nimi průběžně pracovat a zpětnou vazbu z této praxe přenášet do mechanismů, nastavujících pravidla ve všech oblastech výkonu tohoto povolání/poslání. Každý, kdo má ochotu dělat to s jediným cílem těmto dětem pomoci, má můj velký obdiv a respekt.

Proto jsem již před koncem roku poděkoval pěstounům v našem kraji alespoň osobním dopisem, a také proto jsem se setkal i s jednou z nich, abychom krom jiného i díky získaným informacím z její praxe mohli spolu se souvisejícími organizacemi přemýšlet o některých úpravách systému v praxi a vytvářet co nejlepší podmínky pro pěstouny i děti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lachnit (ANO): Netradiční týmy v boji o Mistra České republiky

14:01 Lachnit (ANO): Netradiční týmy v boji o Mistra České republiky

Nezisková organizace Helppes z Prahy 5 ve spolupráci s Klubem speciálního výcviku Českého kynologick…