Hejtman Franc: Ke správnému fungování společnosti a kvalitě našich životů přispívá celá řada lidí z nejrůznějších profesí

09.05.2016 4:33 | Zprávy
autor: PV

Téměř letní počasí včera na hradecké Pivovarské náměstí přilákalo a jistě ještě přiláká velké množství návštěvníků. Oficiální program Dne kraje začal v deset hodin slavnostním nástupem složek Integrovaného záchranného systému. Medaile se předávaly jejich příslušníkům i osobnostem z nejrůznějších oborů. Na odpoledne je přichystán bohatý kulturní program, který vyvrcholí koncertem slovenské kapely No Name.

Hejtman Franc: Ke správnému fungování společnosti a kvalitě našich životů přispívá celá řada lidí z nejrůznějších profesí
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Hejtman Lubomír Franc

Státní svátek 8. květen se v Regiocentru Nový pivovar každoročně slaví také jako Den kraje. Ve spolupráci s Policií ČR, Hasičským záchranným sborem, Zdravotnickou záchrannou službou a Krajským sdružením hasičů jsou při té příležitosti veřejně oceněni jejich příslušníci, kteří prokázali příkladné plnění pracovních povinností či se významně zasloužili o rozvoj a správné fungování Integrovaného záchranného systému. Vedení Královéhradeckého kraje však každoročně oceňuje také „běžné“ občany.

„Je mnoho možností, jak ocenit příslušníky záchranných a bezpečnostních složek, kteří denně chrání naše zdraví, majetek i životy, často za cenu toho vlastního. Ke správnému fungování společnosti a kvalitě našich životů ale přispívá celá řada lidí z nejrůznějších profesí či dobrovolných organizací. Královéhradecký kraj cítí potřebu přínos těchto lidí nějakým způsobem vyzdvihnout a alespoň symbolicky ocenit. Za tímto účelem udělujeme v Den kraje Pamětní medaili hejtmana,“ uvedl hejtman Lubomír Franc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Právo se ptát

Podle vás je úkolem novinářů se kriticky ptám a politik by měl reagovat. Nic proti tomu. Ale myslíte, že stejné právo nemáme i my? A proč třeba vy neodpovídáte na to, co se vás zde občané ptají? Nemyslíte, že právě občanům byste se měli jako politici zpovídat především?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KSČM: Stát musí zabránit nové vlně zdražování

4:31 KSČM: Stát musí zabránit nové vlně zdražování

KSČM opakovaně vyjadřuje vážné znepokojení nad eskalací konfliktu na Blízkém východě v souvislosti s…