Hejtman Franc: Patříme ke krajům s nízkou mírou kriminality, ubíráme se správným směrem

27. 11. 2015 6:31

Ve srovnávacím výzkumu projektu Místo pro život se Královéhradecký kraj dlouhodobě umísťuje na předních příčkách. Letos vybojoval pomyslnou stříbrnou medaili. Předstihla jej pouze česká metropole.

Hejtman Franc: Patříme ke krajům s nízkou mírou kriminality, ubíráme se správným směrem
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Hejtman Lubomír Franc
reklama

Královéhradecký kraj získal nejlepší hodnocení v oblastech zdravotní a sociální sféry a v kvalitě pracovních podmínek. Nejvyšší je zde míra bezbariérovosti, nízká průměrná nemocnost a druhý nejvyšší počet lékáren. „Kraj úspěšně zaměstnává osoby se zdravotním postižením, snižuje se dlouhodobá nezaměstnanost," uvedli autoři výzkumu. Zároveň kraj vede v recyklaci odpadu a počtu kulturních institucí. Problémem zůstává nezaměstnanost lidí do 24 let.

„Královéhradecký kraj se v posledních letech s železnou pravidelností objevuje mezi třemi nejlepšími regiony, což má podle mého názoru velkou vypadající hodnotu. Dokazuje to, že se ubíráme správným směrem. Patříme ke krajům s nízkou mírou kriminality i čistým životním prostředím, na druhou stranu se nám ale také daří bojovat s nezaměstnaností. Tu pomáháme snižovat i díky podpoře průmyslových zón. Dobře si stojíme i ve srovnání průměrné délky života a řady dalších ukazatelů,“ zhodnotil letošní úspěch hejtman Lubomír Franc.

Na včerejším přebírání ocenění v Praze jej zastoupili oba náměstci: Otakar Ruml a Karel Janeček.

Vítězem je letos Praha, na třetím místě skončil Plzeňský kraj. Nejhůř se žije ve Středočeském a Ústeckém kraji. Výsledky srovnávacího výzkumu zveřejnili jeho autoři. Výsledky vznikly kombinací statistických dat, názoru kolegia odborníků a průzkumu mezi 1400 obyvateli všech krajů. O první tři místa se již pět let dělí stejné kraje. Loni byl Plzeňský na prvním místě, druhá Praha a třetí Královéhradecký kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Izrael je náš spojenec, musíme ho podporovat

18:01 Černochová (ODS): Izrael je náš spojenec, musíme ho podporovat

Občanští demokraté dnes na své hlavní kanceláři vyvěsili izraelskou vlajku, aby dali najevo, že jedi…