Hejtman Franc: Rozšíření výroby v Kvasinách je obrovská příležitost k dalšímu rozvoji kraje

10. 2. 2015 21:44

Společnost ŠKODA AUTO plánuje investovat v následujících 3 letech do rozšíření výroby v závodě v Kvasinách v Královéhradeckém kraji přes sedm miliard korun a vytvořit až 1300 nových pracovních míst. Dalších zhruba 400 míst by v regionu mohli vytvořit investoři. Vláda včera odsouhlasila mandát premiérovi Bohuslavu Sobotkovi podepsat Memorandum o spolupráci mezi ČR, společností ŠKODA AUTO a Královéhradeckým krajem a schválila usnesení o investici do rozvoje regionu.

Hejtman Franc: Rozšíření výroby v Kvasinách je obrovská příležitost k dalšímu rozvoji kraje
Foto: tan
Popisek: Královéhradecký hejtman Lubomír Franc

 „Z naší strany není rozšíření průmyslové zóny jen o zvýšení zaměstnanosti. Je to také jedinečná příležitost k financování mnoha projektů, například v rámci dopravní infrastruktury. Pro kraj to bude znamenat značný finanční náklad. V minulém případě jsme do Kvasin investovali přes 350 milionů a víc jak miliardu korun poskytl stát a pro budoucí rozšíření počítáme s podobným objemem financí. To, že ale vláda dala zóně Kvasiny – Solnice zelenou, je pro kraj obrovská příležitost, které se musíme chopit,“ komentoval včerejší vládní rozhodnutí hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Vládní usnesení počítá především s investicemi do nevyhovující dopravní  a technické infrastruktury na řadě míst v regionu, posílení spolupráce s obcemi, zajištění další podpory v oblasti školství či zdravotnictví. V této souvislosti se Královéhradecký kraj rozhodl i pro vybudování vlastní průmyslové zóny na podporu další ekonomické aktivity v regionu. Ve vyjednávání o škodovácké investici se od samého počátku osobně zapojil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek i předseda vlády Bohuslav Sobotka.

„Investice Škody Auto má od začátku moji plnou podporu. Věřím, že i díky ní se nám letos podaří navázat na velmi úspěšný rok 2014, ve kterém jsme podpořili celkem 149 investičních projektů, jež přinesou české ekonomice přes 78 miliard korun a téměř 15 tisíc nových pracovních míst,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který podporu investici ŠKODA AUTO, a .s., deklaroval společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou již při loňské návštěvě koncernu Volkswagen.

„Velice si ceníme toho, že vláda ČR podporují nové investiční projekty a spolu s Královéhradeckým krajem budou investovat do regionálního rozvoje. Máme za sebou několik měsíců náročné, ale úspěšné práce,“ sdělil při příležitosti schválení konceptu regionální podpory Vládou ČR Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO, a .s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Kr-kralovehradecky.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paroubek: Těžký spánek Theresy Mayové

10:23 Paroubek: Těžký spánek Theresy Mayové

Minulý týden navštívila britská premiérka Theresa Mayová summit Evropské unie v Salzburgu, aby lídr…