Hejtman Grolich: Dva miliony na nové vybavení i turnaje

25.11.2021 9:15

Kraj podpoří aktivity sportovců

Hejtman Grolich: Dva miliony na nové vybavení i turnaje
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Grolich

Dva nové ping-pongové stoly pro mládežníky z TJ Jiskra Strážnice, příspěvek na Pohár Mistrů, 

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 26061 lidí
o který se příští rok utká extraligový baseballový tým DRACI Brno nebo lepší tréninkové a rehabilitační podmínky pro talenty z Brněnského centra sportovních nadějí. Nejen tyto projekty dostanou zelenou díky krajské dotaci.

Na provoz sportovních celků schválili dnes (24. listopadu 2021) jihomoravští radní přes dva miliony korun.

„Paleta sportů, které podpoříme, je hodně pestrá. Jsou mezi i nimi judisté, hokejové týmy brněnských univerzit nebo vozíčkáři, kteří hrají stolní tenis. Jsem rád, že u nás máme v tolika oblastech nadějné sportovce, o kterých jde slyšet i na prestižních turnajích. Doufáme, že je dotací povzbudíme k dalším skvělým výkonům,“ prohlásil hejtman Jan Grolich.

Jihomoravští radní dnes schválili i uzavření memoranda o spolupráci s Českou unií sportu. Platit bude tři roky a naváže na předchozí společné memorandum z roku 2017. Cílem je finančně podpořit různé programy pro členy i širokou veřejnost a pořádání sportovních akcí, jako jsou třeba Dny náborů nebo Sportovní den seniorů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Je těžké si představit, jak by svět bez dobrovolníků vypadal

20:56 Zelení: Je těžké si představit, jak by svět bez dobrovolníků vypadal

Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu Mezinárodnímu dni dobrovolníků