Hejtman Grolich: Je to úplně naruby a nedává to smysl

02.02.2021 14:33

Vláda zakázala očkování seniorů 80+ u praktických lékařů. Vyplynulo to z dnešní on-line schůzky hejtmanů, premiéra a ministra zdravotnictví. Vládní strategie přitom s očkováním u praktických lékařů počítá.

Hejtman Grolich: Je to úplně naruby a nedává to smysl
Foto: Repro Facebook Jan Grolich
Popisek: Jan Grolich (KDU-ČSL)
reklama

“Nechápu to a štve mě to. Premiér nám dnes ale na videokonferenci řekl, že pokud se praktici zapojí, tak až poté, co se naočkují prioritní skupiny. V prioritních skupinách jsou ale především senioři, pro které je to u jejich lékařů nejvhodnější. Je to úplně naruby a nedává to smysl,” komentuje změny vládní strategie hejtman Jan Grolich.

Anketa

Kauza ,,vlekař": Schvalujete jednání majitele (spuštěného) vleku v Čenkovicích, který napadl štáb TV Nova?

37%
63%
hlasovalo: 12584 lidí

Jihomoravský kraj představil už před 2 týdny systém očkování, které by umožnilo rychle naočkovat seniory v rizikové kategorii 80+, a to zejména v menších a odlehlejších obcích. Bez pro ně složité elektronické registrace a přímo u praktického lékaře, kterého znají a důvěřují mu. Minulý týden začalo ministerstvo požadovat, že vše musí jít přes registrační systém. Jihomoravskému kraji se i tak podařilo najít řešení, jak tomuto požadavku vyhovět. Přesto dnes z úst premiéra Andreje Babiše hejtman Jan Grolich slyšel, že nakonec seniory v rizikové skupině očkovat praktičtí lékaři nebudou.

“Pro seniory, kteří nebydlí u velkých očkovacích center a nemocnic je očkování u praktických lékařů nejlepší varianta. Nemusí nikam jezdit a svého praktika znají a důvěřují mu. Víme to. Máme vyzkoušené, že to funguje,” vysvětluje hejtman Grolich.

Vakcína společnosti AstraZeneca, která by díky nižší skladovací náročnosti byla pro očkování u praktických lékařů ideální, má přitom dorazit v příštích týdnech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šimral (Piráti): Na podporu sportu a tělovýchovy Praha rozdělí více než 318 milionů

9:09 Šimral (Piráti): Na podporu sportu a tělovýchovy Praha rozdělí více než 318 milionů

Návrh na poskytnutí dotací v Programu podpory sportu a tělovýchovy v hlavním městě Praze pro rok 202…