Hejtman Grolich: Vidíme, že to funguje a není potřeba se ničeho bát

25.01.2022 11:30

Zvažte posilující dávku, vybízí kraj Jihomoravany

Hejtman Grolich: Vidíme, že to funguje a není potřeba se ničeho bát
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Grolich

Na umělé plicní ventilaci zatím v České republice neleží žádný pacient s covidem, který má za sebou posilující dávku očkování. 

Anketa

Jste pro zvýšení poplatků za ČT?

1%
97%
hlasovalo: 31036 lidí
Účinky očkování jsou v praxi znát, upozorňuje nová kampaň, kterou dnes (24. ledna 2022) spouští Jihomoravský kraj.

Její součástí jsou informační spoty, které mohou lidé zaslechnout ve vybraných rádiích a zahlédnout na sociálních sítích i ve spojích hromadné dopravy IDS JMK. Na základě aktuálních statistik kraj zpracoval i letáky, které rozešle městům a obcím.

Cílem kampaně je vybídnout lidi, aby zvláště teď, když stoupají počty nakažených kvůli nové variantě omikron, zvážili třetí dávku očkování. „Vidíme, že to funguje a není potřeba se ničeho bát. Lidé s posilující dávkou mají více než 90% šanci, že je ochrání proti těžkému průběhu, a více než 80% šanci, že se jim nemoc vyhne úplně. To jsou velmi optimistická čísla. Když jsem měl jít na posilující dávku já, tak nebylo moc nad čím přemýšlet,“ prohlásil jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Šíření mutace omikron bude velmi rychlé, jak předpovídají i modelové odhady. Očekává se proto i větší počet příjmů v nemocnicích. „Omikron je třikrát nakažlivější než delta. Kvůli narůstajícímu počtu karantén může tvrdě zasáhnout život každého z nás. Vysoká čísla navíc znamenají riziko, že se nám opět zahltí nemocnice. Nečekejte, v očkovacích centrech je teď míst dostatek,“ apeluje radní pro oblast zdravotnictví Jiří Kasala.

Posilující dávku dostalo ke 23. lednu 2022 v Jihomoravském kraji přes 32 procent obyvatel. Zájemci se mohou na jižní Moravě nechat naočkovat na 19 místech, jejich seznam najdou ZDE. V terénu jsou také mobilní očkovací týmy.

Video ke kampani ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Státní sektor se veze na káře

13:21 Vondráček (Svobodní): Státní sektor se veze na káře

Komentář na facebookovém profilu k nákladům státního sektoru