Hejtman Hašek podepsal smlouvu o dotaci se záchranáři

15.07.2016 9:02 | Zprávy
autor: PV

Ve Valticích navštívil vznikající Centrum excelence a podepsal smlouvu o dotaci se záchranáři.

Hejtman Hašek podepsal smlouvu o dotaci se záchranáři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Připravované Centrum excelence ve Valticích, základnu vodních záchranářů v Pavlově, opravovanou silnici mezi Lednicí a Podivínem a obec Dolní Věstonice. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek zamířil ve čtvrtek 14. července 2016 na Břeclavsko.

Svoji pracovní návštěvu Břeclavska zahájil hejtman Michal Hašek ve Valticích, kde o současných problémech města jednal s jeho vedením v čele se starostou Pavlem Trojanem. Ve Valticích se také přímo na místě seznámil s postupem výstavby Centra excelence, které vzniká při zdejší střední vinařské škole. S pracemi se začalo na začátku prázdnin a ukončeny mají být do 9 měsíců.

Jedná se o projekt, v rámci kterého dojde k vybudování výukového centra pro prvotní i celoživotní vzdělávání. „Vznikají zde prostory pro pořádání vinařských kongresů, konferencí a významných nominačních výstav České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem. Nový přednáškový sál poslouží k seminářům a školením, které budou určeny pěstitelům a výrobcům vína, ale také jeho příznivcům a konzumentům a v neposlední řadě studentům školy. Pracovníci poskytnou veřejnosti služby v oblasti propagace a podpory vinohradnictví a vinařství,“ popsal náplň činnosti budoucího centra hejtman Hašek. Celkové náklady na výstavbu Centra excelence dosáhnou cca 34 milionů korun. Hejtman si v rámci návštěvy Střední školy vinařské Valtice prohlédl také zdejší Františkánské zahrady a školní skleníky, kde funguje nová laboratoř pro zahradníky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…