Hejtman Hašek podepsal smlouvu o dotaci se záchranáři

15.07.2016 9:02 | Zprávy
autor: PV

Ve Valticích navštívil vznikající Centrum excelence a podepsal smlouvu o dotaci se záchranáři.

Hejtman Hašek podepsal smlouvu o dotaci se záchranáři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Připravované Centrum excelence ve Valticích, základnu vodních záchranářů v Pavlově, opravovanou silnici mezi Lednicí a Podivínem a obec Dolní Věstonice. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek zamířil ve čtvrtek 14. července 2016 na Břeclavsko.

Svoji pracovní návštěvu Břeclavska zahájil hejtman Michal Hašek ve Valticích, kde o současných problémech města jednal s jeho vedením v čele se starostou Pavlem Trojanem. Ve Valticích se také přímo na místě seznámil s postupem výstavby Centra excelence, které vzniká při zdejší střední vinařské škole. S pracemi se začalo na začátku prázdnin a ukončeny mají být do 9 měsíců.

Jedná se o projekt, v rámci kterého dojde k vybudování výukového centra pro prvotní i celoživotní vzdělávání. „Vznikají zde prostory pro pořádání vinařských kongresů, konferencí a významných nominačních výstav České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem. Nový přednáškový sál poslouží k seminářům a školením, které budou určeny pěstitelům a výrobcům vína, ale také jeho příznivcům a konzumentům a v neposlední řadě studentům školy. Pracovníci poskytnou veřejnosti služby v oblasti propagace a podpory vinohradnictví a vinařství,“ popsal náplň činnosti budoucího centra hejtman Hašek. Celkové náklady na výstavbu Centra excelence dosáhnou cca 34 milionů korun. Hejtman si v rámci návštěvy Střední školy vinařské Valtice prohlédl také zdejší Františkánské zahrady a školní skleníky, kde funguje nová laboratoř pro zahradníky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.