Hejtman Havel: Pan Skála vypustil z láhve džina, kterého jsme před časem korektně uspali

16.06.2016 15:45

Reakce hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla na vyjádření PhDr. Josefa Skály CSc., místopředsedy ÚV KSČM v anketě Parlamentních listů

Hejtman Havel: Pan Skála vypustil z láhve džina, kterého jsme před časem korektně uspali
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Karlovarského kraje JUDr. Martin Havel

V anketě Parlamentních listů (13. 6. 2016), v níž se politici celého spektra vyjadřují k situaci ve vládní koalici vyvolané kauzou k reorganizaci policie, jsem narazil na reakci PhDr. Josefa Skály CSc., místopředsedy ÚV KSČM, který napsal, že „s tím, jak gumově umí s koalicemi zacházet ČSSD, máme své zkušenosti v Karlovarském kraji“.

Jestliže tím pan Skála naráží na působení koalice ČSSD a KSČM v letech 2012 – počátek 2015 ve vedení Karlovarského kraje, pak bych ho rád upozornil, že naprosto zbytečně vypustil z láhve džina, kterého jsme před časem velmi korektně a bez zbytečných emocí uspali, aniž bychom na sebe vzájemně házeli špínu.

Tak tedy znovu a velmi jasně opakuji, co už jsem jako hejtman Karlovarského kraje několikrát řekl: V okamžiku, kdy bývalý hejtman Josef Novotný na sklonku roku 2014 oznámil svou rezignaci, jsme s dosavadním koaličním partnerem, tedy s KSČM, začali jednat o budoucí podobě koalice. Přišli jsme s nabídkou, kterou náš partner neakceptoval, proto jsme změnili svoje návrhy. Ani tak jsme se však nesetkali byť s náznakem snahy o kompromis, o dohodu. Vyčerpali jsme všechny možnosti, jak dojít ke smíru. Komunisté nedodrželi koaliční smlouvu.  Za těchto okolností musela sociální demokracie, která si plně uvědomovala svou zodpovědnost vůči voličům a hrozbu předčasných krajských voleb, začít jednat o možnosti sestavení koalice s jinými stranami. Podařilo se, široká levopravá koalice spolupracuje ve vedení Karlovarského kraje od jara 2015 dosud a věřím, že to tak zůstane až do podzimních krajských voleb.

Někteří lidé v KSČM neunesli tíhu vlastního selhání a s pocitem ukřivděnosti dodnes nechtějí přijmout svůj odchod z vedení kraje, což je smutné. Že by s nimi soucítil i dr. Skála? Pak by měl spíš vnímat ty své kolegy, kteří s prominutím nebrečí, řada z nich pracuje dál a snaží se konstruktivně řešit záležitosti chodu kraje společně s ostatními zastupiteli regionu.

Martin Havel, hejtman Karlovarského kraje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Italská firma Leonardo předložila nabídku, která je významně levnější než americká

15:30 Filip (KSČM): Italská firma Leonardo předložila nabídku, která je významně levnější než americká

Interpelace na 40. schůzi Poslanecké sněmovny na ministra obrany ohledně nákupu vrtulníků pro Armádu…