Hejtman Havel: Podpoříme výzkum v oblasti vědy o živé a neživé přírodě

29.09.2016 11:15

Na vzájemné pomoci při výzkumech z různých oblastí vědy se dohodly Karlovarský kraj a Akademie věd České republiky. Smlouvu o spolupráci na krajském úřadě podepsal hejtman Karlovarského kraje Martin Havel a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.

Hejtman Havel: Podpoříme výzkum v oblasti vědy o živé a neživé přírodě
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Karlovarského kraje JUDr. Martin Havel (ČSSD)
reklama
Dohoda přinese Karlovarskému kraji možnost účastnit se spolu s pracovišti Akademie věd České republiky na řešení regionálních i mezinárodních projektů či možnost využít nových poznatků bádání pro řešení konkrétních problémů. „Jsem velmi rád, že tímto podpisem podpoříme spolupráci ve výzkumu a vývoji v oblasti vědy o živé a neživé přírodě, v sociálních a humanitních vědách. Věřím, že se naše spolupráce bude úspěšně rozvíjet a pro obě strany bude zajímavou zkušeností,“ uvedl hejtman Martin Havel.

Smlouva mezi Karlovarským krajem a Akademií věd zaštítí konkrétní projekty a poskytne formu pro součinnost s kraji. „Považuji spolupráci s regiony za velmi důležitou a jsem rád, že je naším dalším partnerem i Karlovarský kraj. Spektrum projektů, na kterých se podílíme, je velmi široké, některé mají obecnou platnost, jiné jsou specifické pro daný region,“ uvedl předseda akademie Jiří Drahoš. 

Projekty mohou navrhovatelé předkládat Akademii věd k posouzení a mohou zde najít partnera pro řešení svého výzkumu. Ten může být základní i aplikovaný. Žádosti o grant vypisuje akademie od poloviny října do poloviny listopadu a dotaci poskytuje vybraným projektům na rok. Více informací o typech podporovaných projektů a způsobu podání žádosti naleznete na internetových stránkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS vyšle do boje o Senát lékaře Tomáše Kocourka

10:02 ODS vyšle do boje o Senát lékaře Tomáše Kocourka

Občanská demokratická strana bude v letošních volbách do Senátu v obvodu číslo 63 podporovat Tomáše…