Hejtman Havel: Podpoříme výzkum v oblasti vědy o živé a neživé přírodě

29.09.2016 11:15 | Zprávy

Na vzájemné pomoci při výzkumech z různých oblastí vědy se dohodly Karlovarský kraj a Akademie věd České republiky. Smlouvu o spolupráci na krajském úřadě podepsal hejtman Karlovarského kraje Martin Havel a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.

Hejtman Havel: Podpoříme výzkum v oblasti vědy o živé a neživé přírodě
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Karlovarského kraje JUDr. Martin Havel (ČSSD)

Dohoda přinese Karlovarskému kraji možnost účastnit se spolu s pracovišti Akademie věd České republiky na řešení regionálních i mezinárodních projektů či možnost využít nových poznatků bádání pro řešení konkrétních problémů. „Jsem velmi rád, že tímto podpisem podpoříme spolupráci ve výzkumu a vývoji v oblasti vědy o živé a neživé přírodě, v sociálních a humanitních vědách. Věřím, že se naše spolupráce bude úspěšně rozvíjet a pro obě strany bude zajímavou zkušeností,“ uvedl hejtman Martin Havel.

Smlouva mezi Karlovarským krajem a Akademií věd zaštítí konkrétní projekty a poskytne formu pro součinnost s kraji. „Považuji spolupráci s regiony za velmi důležitou a jsem rád, že je naším dalším partnerem i Karlovarský kraj. Spektrum projektů, na kterých se podílíme, je velmi široké, některé mají obecnou platnost, jiné jsou specifické pro daný region,“ uvedl předseda akademie Jiří Drahoš. 

Projekty mohou navrhovatelé předkládat Akademii věd k posouzení a mohou zde najít partnera pro řešení svého výzkumu. Ten může být základní i aplikovaný. Žádosti o grant vypisuje akademie od poloviny října do poloviny listopadu a dotaci poskytuje vybraným projektům na rok. Více informací o typech podporovaných projektů a způsobu podání žádosti naleznete na internetových stránkách.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šmarda (SOCDEM): Takže tvrdá reforma, tvrdá data

18:09 Šmarda (SOCDEM): Takže tvrdá reforma, tvrdá data

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodové reformě