Hejtman Holiš: Mezi mladými lidmi se nákaza šíří nejrychleji

11.07.2021 22:09

Takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní, kleslo ve Zlínském kraji k 6. červenci na hodnotu 2,2, což je nejméně v České republice. V nemocnicích Zlínského kraje také značně ubylo covid pozitivních pacientů.

Hejtman Holiš: Mezi mladými lidmi se nákaza šíří nejrychleji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Holiš, nově zvolený hejtman Zlínského kraje

V Uherskohradišťské a Vsetínské nemocnici již nemají žádného pacienta s covid-19, v Kroměřížské nemocnici pečují o 1 covid pozitivního pacienta a v KNTB ve Zlíně o 3 pacienty, z nichž žádný není na jednotce intenzivní péče. Šíření onemocnění covid-19 pomáhá zastavit očkování, které dál probíhá v 8 očkovacích centrech v kraji. Ukončené očkování má k 8. červenci 198 635 osob.

„Celkově bylo ve Zlínském kraji aplikováno více než 462 tisíc vakcín proti covid-19. Očkovat se už mohou i děti od 12 let. Ve věkové kategorii 12 až 15 let má registraci provedenou více než tisíc osob a věřím, že to číslo poroste. Právě mezi mladými lidmi, kteří mají nejvíce vzájemných kontaktů, se nákaza šíří nejrychleji,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Zájemci o očkování proti covid-19 se mohou registrovat do nejbližšího očkovacího místa v kraji ZDE. Volné termíny na očkování jsou od 2 do 7 dnů od provedení registrace. Nově lze posunout v případě nutnosti termín druhé dávky vakcíny, a to přes linku 1221.

Očkování usnadňuje cestování. Například k cestě na Slovensko bude od 9. července potřeba alespoň jedna dávka očkování, od 9. srpna pak ukončené očkování. Kategorie zemí, na které se při návratu do České republiky vážou příslušná protiepidemická opatření, upravuje takzvaný semafor. Ten Ministerstvo zdravotnictví aktualizuje podle míry rizika nákazy. Cestovatelský semafor se mění a je vhodné sledovat informace před cestou do zahraničí i při příjezdu zpět do České republiky. Aktuální informace k cestování jsou dostupné na portálu Dovolená 2021 (ZDE).

„Z důvodu možného šíření nových variant viru je rozumnější příliš necestovat. Dovolenou si můžeme užít i u nás. Já například strávím dovolenou na Luhačovicku, tedy v našem kraji, kde je krásně a aspoň tak podpořím místní podnikatele,“ dodal hejtman Radim Holiš.

Informace o počtu očkovaných osob v obcích Zlínského kraje najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Benešová: Covid-19 přerušil setkávání, ale na vztahy Česka a Rakouska to naštěstí vliv nemělo

7:35 Ministryně Benešová: Covid-19 přerušil setkávání, ale na vztahy Česka a Rakouska to naštěstí vliv nemělo

Česká republika měla možnost v Rakousku představit hlavní priority ČR pro období našeho předsednictv…