Hejtman Holiš: Náš kraj je dlouhodobě znevýhodněný

19.04.2023 8:10 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pozici Zlínského kraje.

Hejtman Holiš: Náš kraj je dlouhodobě znevýhodněný
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Zlínský hejtman Radim Holiš

Od začátku působení v roli hejtmana prosazuji změnu postavení Zlínského kraje v rámci rozpočtového určení daní (RUD). Náš kraj je dlouhodobě znevýhodněný, za což mohou historicky nastavená kritéria pro přerozdělování peněz od státu. S hejtmany hledáme kompromis a společný návrh budeme vládě předkládat na konci května. Shoda ale není jednoduchá.

Jsem ale otevřen každému jednání a pro změnu, která přinese do našeho kraje více peněz, udělám maximum. Pokud bude potřeba, obrátíme se na soud. Platíme stejné daně, máme nárok na stejnou podporu. Tak to prostě je. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Chudoba

Dobrý den, nemyslíte, že nejde jen o menstruační potřeby? Že čím dál víc lidí nemá na mnohem víc věcí? Třeba jako zdravé potraviny, kojenecké věci, na kroužky, bydlení? Co s tím uděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Váš schodek není žádných 286 miliard, ale 381 miliard

22:31 Schillerová (ANO): Váš schodek není žádných 286 miliard, ale 381 miliard

Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny ČR 26. 11. 2025 ke státnímu rozpočtu.