Hejtman Kuba představil společný projekt světových parametrů

08.06.2023 8:19 | Tisková zpráva

Národní sportovní hala pro míčové sporty světových parametrů vyroste do konce roku 2028 před hlavním vchodem do českobudějovického výstaviště. Jihočeský kraj spustí v příštích týdnech mezinárodní architektonickou soutěž, ze které vzejde konkrétní podoba haly a celého prostoru.

Hejtman Kuba představil společný projekt světových parametrů
Foto: Hana Brožková
Popisek: Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje

Velkolepý projekt představil hejtman Martin Kuba a primátorka Českých Budějovic Dagmar Škodová Parmová společně s premiérem Petrem Fialou a ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou v rámci návštěvy vlády v Jihočeském kraji.

Anketa

Kterou hlavní českou TV skupinu sledujete nejvíc?

3%
35%
hlasovalo: 29309 lidí

„Tenhle krok je zakončením delších vyjednávání a já jsem rád, že se mi podařilo konečně propojit stát, kraj a město a začít připravovat projekt, který má celokrajský význam. Klíčová je skutečnost, že pokud Jihočeský kraj s městem připraví projekt haly, tak na základě domluvy s vládou nám dá Ministerstvo zemědělství k dispozici pozemek před vchodem do výstaviště, což je obrovská výhoda. V Budějovicích tak zůstane zachovaná stávající sportovní hala a zároveň vyroste nová, moderní, která bude moct být využita pro sport, hlavně volejbal. A to nejen na reprezentační a mezinárodní zápasy, ale díky strategickému umístění také na výstavy a kongresové akce,“ uvedl hejtman Martin Kuba a dodal, že rozsah a význam projektu zasahuje celý region, nikoli jen město České Budějovice. Proto se hlavní role v jeho přípravě ujal kraj.

Hejtman Kuba dále vyzdvihl důležitost dohody s Výstavištěm České Budějovice, které začne připravovat projekt proměny hlavního vchodu směrem z Husovy třídy tak, aby tady v úrovni vchodu vyrostl parkovací dům. „Společně s městem budeme navíc pracovat na otevření výstaviště směrem k řece. Tam by mohl třeba vyrůst hotel, protože zásadní překážkou k pořádání velkých mezinárodních kongresů je nedostatek ubytovací kapacity. Výstaviště má už navíc zájemce ze soukromého sektoru,“ dodal hejtman, podle něhož se tak využije obrovský potenciál celého areálu.

reklama

autor: PV

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): Tato vláda sahá i na rozpočtové určení daní krajů

17:17 Mračková Vildumetzová (ANO): Tato vláda sahá i na rozpočtové určení daní krajů

Projev na 77. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2023 ke konsolidací veřejných rozpočtů