Hejtman Netolický: Do rozpočtu přibude dalších 288 milionů. Využity budou především na investice

02.12.2015 4:34 | Zprávy
autor: PV

Ke schválenému přebytkovému rozpočtu na rok 2016 přidá Pardubický kraj dalších 288 milionů ze zvýšeného inkasa daní za rok 2015. Tato částka je tvořena především zlepšeným výnosem sdílené daně z přidané hodnoty a příjmovými daněmi.

Hejtman Netolický: Do rozpočtu přibude dalších 288 milionů. Využity budou především na investice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

„Krajský rozpočet je pro příští rok znovu nastaven znovu jako přebytkový. K těmto financím můžeme stejně jako v předcházejících letech připojit významnou částku ze zvýšeného inkasa daní, která činí 288 milionů korun. Prioritou pro zapojení těchto financí budou nadále investice do dopravní infrastruktury, ale také do zdravotnictví a školství,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Zapojení této významné finanční částky bude projednáno radou kraje na návrh hejtmana a předloženy zastupitelstvu ke schválení. „Jsem zastáncem konzervativního odhadu daňových příjmů, přičemž osobně sleduji jejich průběžný vývoj. Díky tomu opakovaně překračujeme inkaso daní a můžeme tak navýšit některé, především investiční položky v rozpočtu a vrátit tak finance zpět do území,“ sdělil hejtman Netolický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Gabriela​ Sedláčková byl položen dotaz

Podle vás máme málo benzínek?

To podle mě fakt ne, přijde mi naopak, že jich máme hodně, ale je pravda, že si cenově moc nekonkurují. Ale to je obecně problém i třeba v obchodech nebo mezi operátory. Čím to podle vás je? Jde s tím něco udělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Babiš se přidal ke Slovensku a Maďarsku

6:07 Fiala (ODS): Babiš se přidal ke Slovensku a Maďarsku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Andreji Babišovi.