Hejtman Netolický: Krajské organizace dostaly informace, týkající se možného výskytu koronaviru

27.02.2020 22:41

Další postup a zajištění informovanosti obyvatel v regionu včetně zástupců příspěvkových organizací kraje ve školství, sociálních službách či zdravotnictví. To byl hlavní důvod setkání, které svolal hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martin Netolický v sále krajského zastupitelstva. Setkání se zúčastnili také odborníci z Krajské hygienické stanice, nemocnic či zdravotnické záchranné služby.

Hejtman Netolický: Krajské organizace dostaly informace, týkající se možného výskytu koronaviru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Netolický
reklama

„Svolali jsme zástupce všech organizací zřizovaných nebo zakládaných Pardubickým krajem, protože i jejich prostřednictvím chceme zajistit základní informovanost obyvatelstva. Chceme, aby dostali aktuální zprávy přímo od povolaných odborníků a ne z médií. Jedná se však také o jisté legislativní otázky jako je například případné uzavření škol, náhrady za případnou nařízenou karanténu určitých osob. Toto vše chceme, aby kolegové věděli,“ sdělil hejtman Martin Netolický, který informoval také o distribuci informačního materiálu, který se týká základních hygienických zásad.

„Po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí jsme vytvořili materiál, který je zaměřen na základní hygienické zásady, které se sice mohou na první pohled zdát samozřejmé, ale ne vždy jsou dodržované. Tento materiál budeme šířit prostřednictvím obcí s rozšířenou působností, obecních zpravodajů, ale také právě prostřednictvím našich příspěvkových organizací. Tento materiál bude také ke stažení na webových stránkách kraje,“ řekl hejtman Netolický s odkazem na speciálně vytvořenou sekci v krajském webu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stržínek (ANO): Bydlení nejen pro mladé

22:31 Stržínek (ANO): Bydlení nejen pro mladé

Zlínský kraj již několik let trápí klesající počet jeho obyvatel. Může za to jednak přirozená touha …