Hejtman Novák: Kamerový systém sám o sobě bezpečnost nezvýší, ale...

29.06.2016 14:05

Moravskoslezský kraj vyčlení ze svého rozpočtu dotaci ve výši 750 tisíc korun na pořízení a instalaci kamerových systémů na třech exponovaných železničních přejezdech v Moravskoslezském kraji. Podobná zařízení dosud fungují na čtyřech přejezdech v regionu.

Hejtman Novák: Kamerový systém sám o sobě bezpečnost nezvýší, ale...
Foto: Moravskoslezský kraj
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák

„I když Moravskoslezský kraj není vlastníkem železničních přejezdů, snažíme  se ve spolupráci se SŽDC a policií dělat vše pro to, aby eliminoval možné nebezpečí. Největším problémem však jsou neukáznění řidiči, kteří nejsou ochotni na silnici respektovat naprosto žádná pravidla,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Kamerové systémy fungují v regionu na železničních přejezdech ve Studénce, Suchdolu nad Odrou, Dolní Lutyni a karvinských Loukách. „Tento systém sice sám o sobě bezpečnost na přejezdu nezvýší, nicméně informace o monitoringu přejezdu působí na řidiče jako preventivní prvek a záznam lze dále využít při projednávání a dokazování porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ dodává hejtman Miroslav Novák.

Monitorované přejezdy jsou označeny tabulkou s upozorněním na kamerový systém, což už samo o sobě může odradit řidiče od riskantního chování. Aktuální situaci z kamer pak monitoruje policie prostřednictvím kapacitního WiFi vysílače. Policisté tak mohou situaci na přejezdech sledovat na tabletech a v případě potřeby operativně zakročit.

„Při společném jednání zástupců krajského úřadu, Správy železniční dopravní cesty, Policie ČR a Správy silnic Moravskoslezského kraje jsme vytipovali další železniční přejezdy na koridorových tratích, na kterých doporučujeme instalaci kamerového systému. Jde o přejezdy v Jistebníku, Polance nad Odrou a Vendryni. Letos by měly být hotovy první dva přejezdy, do konce příštího roku by měl díky krajské dotaci přibýt kamerový systém také ve Vendryni,“ upřesnil Daniel Havlík, náměstek hejtmana pro dopravu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.