Hejtman Novák: Naši hasiči patří k nejlépe vybaveným jednotkám v republice

10.10.2015 15:04

Detekční přístroje, radiostanice, hydraulická vyprošťovací zařízení, tlakové lahve, kanalizační rychloucpávky, zástěny k dopravním nehodám, spektrometry, dýchací přístroje i širokospektrální filtry darovali zástupci Moravskoslezského kraje jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí (JSDH) a Hasičskému záchrannému sboru MSK (HZS MSK). Na nákup tohoto vybavení vyčlenil kraj ze svého rozpočtu přes 15 milionů korun.

Hejtman Novák: Naši hasiči patří k nejlépe vybaveným jednotkám v republice
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín
reklama

Bohumínu letos připadla jedna digitální vozidlová radiostanice pro komunikaci s řídícím střediskem integrovaného záchranného systému. „Techniku jsme podobným způsobem formou daru získali od kraje také v minulých letech. Do kterého z našich vozů dobrovolných hasičů novou stanici umístíme ještě není rozhodnuto,“ uvedla Miroslava Šmídová, vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice.

HZS MSK obdržel od Moravskoslezského kraje vybavení v hodnotě 7 632 631 korun, JSDH vybavení za 7 594 878 korun. Obdarováno bylo přes 60 obcí. „Moderní vybavenost je důležitým faktorem při zásazích profesionálních i dobrovolných hasičů. Naši hasiči patří k nejlépe vybaveným jednotkám v republice a kraj dělá vše pro to, aby tomu tak bylo i nadále,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Svoji kandidaturu do Senátu beru s pokorou

14:01 Seďa (ČSSD): Svoji kandidaturu do Senátu beru s pokorou

Zkušenosti z poslanecké sněmovny jsou ničím nenahraditelné, protože tato práce odhalí morální a odbo…