Hejtman Novák: Peněžním darem chceme poskytnout částečnou podporu pozůstalým a zraněným

04.08.2015 20:11

Finanční pomoc poskytne vedení Moravskoslezského kraje lidem, do jejichž života zasáhla 22. července železniční nehoda na přejezdu ve Studénce. K částečnému překlenutí tíživé sociální situace, do které se dostali pozůstalí zemřelých i ti, kteří byli při havárii těžce zraněni a hospitalizováni, uvolní kraj ze svého rozpočtu 800 tisíc korun. Dnes o tom rozhodli krajští radní. O vyplacení další finanční podpory ve výši 100 tisíc pozůstalým bude v září jednat krajské zastupitelstvo.

Hejtman Novák: Peněžním darem chceme poskytnout částečnou podporu pozůstalým a zraněným
Foto: rep
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák

„Peněžním darem chceme poskytnout alespoň částečnou podporu pozůstalým a zraněným, kterým přejeme pokud možno brzké uzdravení. Bohužel, nedokážeme nahradit jejich osobní ztráty a zmírnit utrpení a bolest, ale můžeme alespoň finančně pomoci těm, do jejichž života zasáhla tragická událost,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Kraj daruje 100 tisíc korun pozůstalým tří obětí, stejnou částku obdrží čtyři zranění lidé z Moravskoslezského kraje. Sto tisíci přispěje kraj také strojvedoucímu vlaku, který svou pohotovou reakcí snížil další možné následky železničního neštěstí.

„Život ani zranění se na peníze přepočítávat nedají. Přesto bychom chtěli alespoň symbolicky vyjádřit naši soustrast a solidaritu. Také bych chtěl ještě jednou poděkovat složkám Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje, zejména jednotkám profesionálních hasičů z Bílovce, Studénky a Nového Jičína za jejich bleskový profesionální zásah, posádce vlaku a všem, kteří pomáhali zvládnout následky železniční tragédie,“ říká Josef Babka, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Opravdu mě nesmírně překvapilo, že jsem byla obviněna z podvodu

23:34 Ministryně Maláčová: Opravdu mě nesmírně překvapilo, že jsem byla obviněna z podvodu

Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 18. června 2019 k situaci ve financování sociálních služeb