Hejtman Novotný se sešel s biskupem Plzeňské diecéze

13.09.2014 6:40

Nejenom o diecézi, ale i o dalších tématech hovořil hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný s biskupem Mons. Františkem Radkovským.

Hejtman Novotný se sešel s biskupem Plzeňské diecéze
Foto: Oficiální foto Josefa Novotného
Popisek: Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD).

Plzeňská diecéze zahrnuje jak Plzeňský, tak i Karlovarský kraj a několik obcí ze Středočeského a Ústeckého kraje. Dle dostupných informací na jejím území žije 148 750 katolíků. Slouží zde 101 kněží, z toho 39 řeholních a 5 trvalých jáhnů. V jejím obvodě se rovněž nachází celá řada farních charit, které nabízejí pomoc lidem v nouzi.

„Jsem rád, že jsem u nás mohl přivítat biskupa Radkovského a že mi představil aktivity diecéze. Těší mne, že pořádají i nejrůznější charitativní akce, jako je například tříkrálová sbírka, díky které se daří každoročně vybrat peníze na potřebné projekty,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

Během schůzky biskup hovořil nejenom o financování biskupství a farností, ale také například o správě kaplí a kostelů. Diecéze se snaží jednotlivé objekty předávat městům a obcím, které mají prostředky na to, aby se o ně staraly. V minulosti tak diecéze předala okolo stovky kaplí a kostelů v regionu. Kromě toho se snaží získávat prostředky na opravu církevních památek z nejrůznějších zdrojů, jakými jsou například tuzemské a zahraniční dotační programy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Kr-karlovarsky.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSD: S návrhem státního rozpočtu nesouhlasíme

11:38 ČSSD: S návrhem státního rozpočtu nesouhlasíme

Komentář na facebookovém profilu k návrhu státního rozpočtu pro rok 2020