Hejtman Okleštěk: Koncepce paliativní péče počítá s tím, že bude v každém okrese alespoň jeden poskytovatel

02.06.2019 22:53 | Zprávy

Na podporu paliativní péče rozdělí Olomoucký kraj miliony korun

Hejtman Okleštěk: Koncepce paliativní péče počítá s tím, že bude v každém okrese alespoň jeden poskytovatel
Foto: Archiv LO
Popisek: Ladislav Okleštěk

Organizace, které pečují o těžce nemocné a umírající lidi, dostanou od Olomouckého kraje výraznou finanční podporu. Na svém posledním jednání to schválili krajští radní. Jde o další z hmatatelných výsledků Koncepce paliativní péče, kterou olomoucké hejtmanství zavedlo jako vůbec první kraj v České republice.

„Rozvoj paliativy jsme podpořili několika dotačními tituly. Krajští radní už schválili jednotlivé žadatele o dotace. Peníze jsou určeny jak na lůžkovou, tak i domácí péči,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jan Lipavský byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Proč myslíte, že by USA při snaze vyjednat mír, což se jí teda zatím absolutně nedaří, měla být povinna to řešit i s EU, která se v případě uzavření míru ukázala ještě víc neschopná než USA?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Marketing místo reality. Bilance vlády Petra Fialy zůstává dlužná

13:09 Vích (SPD): Marketing místo reality. Bilance vlády Petra Fialy zůstává dlužná

Pouhý den před koncem svého premiérského mandátu zveřejnil Petr Fiala na svém webu téměř osmdesátist…