Hejtman Okleštěk: Více peněz na investice pro příspěvkové organizace

13.01.2019 19:25

Zhruba 1,4 miliardy korun dostanou letos příspěvkové organizace Olomouckého kraje například na dokončení rozpracovaných a zahájení nových investičních akcí. Vyplývá to z nově schváleného krajského rozpočtu. Prostředky na rozvoj „příspěvkovek“ tak oproti roku 2018 narostou.

Hejtman Okleštěk: Více peněz na investice pro příspěvkové organizace
Foto: anoprostejov.cz
Popisek: Ladislav Okleštěk, ANO

„Další příjemnou novinkou bude navýšení platů zaměstnanců našich příspěvkových organizací, které už schválila vláda,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Kromě investičních záměrů, jako jsou modernizace budov a jejich rozšíření budou moci ředitelé příspěvkových organizací využít krajské peníze také na běžné provozní výlohy. „Na opatření drobného investičního majetku půjde z krajského rozpočtu 53 miliónů korun. Součástí schválených výdajů je také částka na nákup dovybavení domovů mládeže a pořízení vozidel v celkové částce kolem 20 miliónů korun,“ dodala Miroslava Březinová z Odboru podpory řízení příspěvkových organizací krajského úřadu.

Olomoucký kraj zajišťuje činnost 146 příspěvkových organizací, které působí v oblasti dopravy, zdravotnictví, školství, kultury a sociálních věcí. Mezi největší patří zdravotnická záchranná služba, správa silnic, koordinátor integrovaného dopravního systému nebo vědecká knihovna či olomoucké vlastivědné muzeum.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daňková (Piráti): Takto si transparentní úřad opravdu nepředstavujeme

9:26 Daňková (Piráti): Takto si transparentní úřad opravdu nepředstavujeme

Piráti upozornili na porušování jednacího řádu během zastupitelstva MO Plzeň 1.