Hejtman Okleštěk: Výtěžek z prodeje ulehčí život lidem, kteří o pomoc neprosí

31.12.2019 14:38

Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a primátor města Olomouce Miroslav Žbánek předali organizaci Za sklem šek na třicet tisíc korun. Osmnáct a půl tisíce korun se podařilo získat díky charitativnímu prodeji punče, zbytek přidali hejtman a primátor ze svého.

Hejtman Okleštěk: Výtěžek z prodeje ulehčí život lidem, kteří o pomoc neprosí
Foto: anoprostejov.cz
Popisek: Ladislav Okleštěk, ANO
reklama

„Peníze mají smysl jen tehdy, když někomu udělají radost. Já mám radost z toho, kolik lidí si punč přišlo koupit, a hlavně z toho, že výtěžek z prodeje ulehčí život lidem, kteří se o pomoc nijak neprosí, ale o to víc si ji zaslouží,“ svěřil se hejtman Ladislav Okleštěk.

Olomoucká organizace Za sklem pomáhá lidem s PAS (porucha autistického spektra) a jejich rodinám. Jedná se o sociální služby, které jim usnadní život například v oblasti vzdělávání nebo zaměstnání. Služby probíhají ambulantní a terénní formou. „Jsem rád, že i letos můžeme předat příspěvek dětem a jejich rodinám, které si pomoc nás všech skutečně zaslouží. Výtěžek tentokrát putuje do organizace, která v Olomouci působí nově, a proto při rozjezdu svých aktivit určitě potřebuje naši podporu," řekl s přesvědčením primátor Mirek Žbánek.

V pobočkách Za sklem v Olomouci, Praze a Zlíně v současné době pracují celkem se 170 rodinami. „Moc si vážíme spolupráce s krajským úřadem i magistrátem. Děkujeme za dar, který bude použit na výstavbu relaxační místnosti v pobočce v Olomouci,“ uvedla ředitelka zmiňovaného občanského sdružení Marta Pečeňová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítková (KDU-ČSL): Nekonečný souboj silnice 43 pokračuje

22:19 Vítková (KDU-ČSL): Nekonečný souboj silnice 43 pokračuje

Ohledně přípravy silnice 43 komunikuji pravidelně s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem. Aktualizace …