Hejtman Půta: Na obnově památek budeme spolupracovat s Biskupstvím litoměřickým

07.06.2024 15:14 | Tisková zpráva

Zachovat kulturní dědictví, pečovat o památky ve vlastnictví Biskupství litoměřického a jeho farností a také prezentovat jejich obnovy veřejnosti. To jsou hlavní cíle memoranda, které dnes podepsali Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, a Stanislav Přibyl, 21. biskup litoměřický.

Hejtman Půta: Na obnově památek budeme spolupracovat s Biskupstvím litoměřickým
Foto: Archiv PL
Popisek: Hejtman Martin Půta

„Liberecký kraj bude podle memoranda plnit roli prostředníka i s ohledem na očekávanou majetkovou odluku církve a státu, ke které dojde v roce 2030,“ uvedl hejtman Martin Půta. „Budeme rádi, když se do této iniciativy zapojí i samy obce. Liberecký kraj má na svém území téměř 2.500 kulturních památek evidovaných v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky, z čehož tvoří téměř desetinu církevní objekty – jedná se především o kostely, kláštery, fary nebo další drobné památky.“

„V současné době podporuje Liberecký kraj obnovu církevních památek prostřednictvím dotačního programu i v rámci individuálních dotací. Cílem je sdružit prostředky diecéze, farností, Libereckého kraje a v případě zájmu i obcí tak, aby se jednotlivé obnovy výrazněji posunuly,“ dodala Květa Vinklátová, náměstkyně pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka (Motoristé): Dostali jsme pokutu za nekalou kampááň

14:04 Macinka (Motoristé): Dostali jsme pokutu za nekalou kampááň

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pokutě za sdílení příspěvku na sociálních sítích