Hejtman Půta: O bytové nouzi i správě bytového fondu je nutné mluvit

27.03.2023 11:33 | Tisková zpráva

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání.

Hejtman Půta: O bytové nouzi i správě bytového fondu je nutné mluvit
Foto: Archiv PL
Popisek: Hejtman Martin Půta

Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí.

„Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších,“ říká hejtman Martin Půta.

Spolupráce státu, kraje a obcí vede v konkrétních případech ke zvyšování dostupnosti důstojného domova. Vedle samotné výstavby a rekonstrukce bytů se daří rozšiřovat poradny k předcházení ztráty bydlení, navrhovat funkční pravidla pro přidělování bytů nebo také zprostředkování sociálního nájemního bydlení.

„Jsem rád, že se konference koná právě v Libereckém kraji. Je to náš partnerský kraj, ve kterém se ve spolupráci podařilo připravit kvalitní strategii podpory bydlení. Vedle toho spolupracujeme s některými městy na konkrétních projektech, jež mají zpřístupnit bydlení i chudým domácnostem. Bez udržitelného bydlení nelze fungovat, pracovat, posílat děti do školy, žít plnohodnotný život,“ říká ředitel Agentury pro sociální začleňování Ministerstva pro místní rozvoj Martin Šimáček.

Anketa

Má Marian Jurečka vaši důvěru?

1%
97%
hlasovalo: 31387 lidí

Tématy panelových diskusí bude spolupráce při podpoře dostupnosti bydlení, role klíčových aktérů v systému zabydlení a kvalitní čtení dat jako základ efektivní politiky bydlení.

Nedostatečné nebo nepřiměřené bydlení má významný vliv na kvalitu života a může mít i negativní ekonomický dopad, pokud náklady na nájemné nebo hypotéky omezí schopnost dalších výdajů. Dostupné bydlení může pomoci lidem ohrožených sociálním vyloučením, aby se zapojili do společnosti a zlepšili své životní podmínky.

Konferenci pořádá odbor pro sociální začleňování Ministerstva pro místní rozvoj České republiky společně s Krajským úřadem Libereckého kraje v rámci projektu Agentura pro sociální začleňování jako inovační aktér politiky sociálního začleňování. Registrační číslo projektu: CZ.03.3.X/0.0/0.0/15_018/0006191 podpořeného z finančních zdrojů EU prostřednictvím OPZ.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Nesmíme dopustit, že eurovolby rozhodne Putin a strach

14:04 Gregorová (Piráti): Nesmíme dopustit, že eurovolby rozhodne Putin a strach

Europoslanci odsuzují ruské pokusy o vměšování do dění v Evropském parlamentu a nadcházejících evrop…