Hejtman Půta poděkoval úspěšným žákům

07.01.2016 18:40

Za loňské výborné výsledky a skvělou reprezentaci školy a Libereckého kraje poděkoval dnes hejtman Libereckého kraje Martin Půta studentům SOU nábytkářské a SOŠ z libereckých Kateřinek. V sídle kraje přivítal mladé atlety, truhláře a aranžérky společně s ředitelem školy Václavem Tichým a jejich pedagogy.

Hejtman Půta poděkoval úspěšným žákům
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN)
reklama

Na největší přehlídce středního odborného a učňovského školství v České republice s názvem „Vzdělání a řemeslo“, která se konala na vloni na podzim, kralovali Dominik Koďousek a Zbyněk Dostrašil. Uspěli na výbornou jak v testu z odborných znalostí, zaměřeného na výrobu nábytku
a stavebně truhlářskou výrobu, tak v praktické části soutěže při výrobě odkládacího stolku. Truhláři z Kateřinek se tak právem mohou pyšnit titulem „Truhlář roku“.

Vynikajících výsledků v loňském roce dosáhli také tři žákyně a jeden žák 2. ročníku oboru Aranžérství, propagace, reklama. Kateřina Vocelková získala druhé místo na Mistrovství ČR Aranžér Junior 2015. Prvenství za nejlepší slogan, za vlastní firmu „Už vím“, celostátního veletrhu studentských firem s názvem Junior Achievement 2015 obsadily Kateřina Peterková a Eva Novotná a nejlepším prodejcem stejného veletrhu byl vyhlášen Dušan Pfohl.

S pohárem za vítězství na středoškolském finále atletiky družstev CORNY 2015 konaném vloni v Břeclavi se hejtmanovi rovněž přijelo pochlubit dalších devět žáků tamní školy s vedoucím družstva a učitelem tělocviku Oldřichem Přindou.

„Úspěchy, kterých žáci dosáhli na loňských odborných a sportovních soutěžích, jsou určitě velkou motivací do dalších ročníků a obhájení krásných výsledků. Přeji si, aby se jim nadále dařilo a přicházely další úspěchy. Podobné akce reprezentují školu, ale i celý Liberecký kraj. Uznání patří také rodičům, učitelům a vedoucím žáků, kteří u nich vzbudili zájem a aktivitu,“ uvedl hejtman Martin Půta, který všem jako poděkování předal krajské propagační předměty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blažek (ODS): Divili bychom se, kolik těch nejchudších dluhy platí

15:09 Blažek (ODS): Divili bychom se, kolik těch nejchudších dluhy platí

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 16. dubna 2021 k exekučnímu řádu